وضعیت کار در آلمان

>>>وضعیت کار در آلمان

کار

کار در المان

نرخ رسمی بیکاری در آلمان ۵٫۴٪‌ است و بازار کار برای تمامی افراد واجد شرایط مهیاست. اشخاص غیر اروپایی که قصد کار در آلمان را دارند باید مطمئن شوند که شرایط لازم برای کار کردن را دارند یا نه. بطور کلی گرفتن ویزای کار زمانی طولانی برای شهروندان غیر اروپایی طول می‌کشد که مستلزم گذراندن پروسه‌ای بروکراتیک و وقت‌گیر است.

دانشجویان خارجی ۱۲۰ روز تمام وقت و ۲۴۰ روز پاره وقت اجازه‌ی کار دارند. ساعات کاری در دانشگاه‌ها نامحدود است. شهروندان کشورهای ژاپن، کانادا،‌ استرالیا، اسرائیل، زلاندنو، کره‌ جنوبی و ایالات متحده آمریکا می‌توانند برای گرفتن ۹۰ روز ویزای اقامت و کار در آلمان ثبت نام کنند. اگر آن‌ها بدون این ویزا وارد آلمان شوند اجازه‌ی کار نخواهند داشت. شهروندان سایر کشورها برای کار در آلمان نیازمند ویزای کار هستند که در بدو ورود به آلمان به ویزای اقامت تبدیل می‌شود.

کار غیرقانونی در آلمان در صنعت توریسم و هتلداری، رستوران‌ها و کلاب‌ها رایج است و بر طبق آمار ۴٪ تولید ناخالص ملی را شامل می‌شود. اما در صورت کشف توسط پلیس می‌تواند جریمه‌ای تا حد زندان در پی داشته باشد و کارفرما نیز جریمه‌ی سنگینی خواهد شد.

مشاغل فنی و مهندسی خصوصا در زمینه های IT ، کامپیوتر و برق و در زمینه های پزشکی و پرستاری در آلمان با کمبود نیرو و تخصص روبرو می باشد و با توجه به نیاز بازار کار آلمان، فرصتی مناسب جهت اقدام از طریق ویزای شش ماهه می باشد تا از این طریق، افراد وارد خاک کانادا شده و با پیدا کردن شغل مورد نظر، اقامت کشور آلمان را دریافت نمایند.

۱۳۹۶/۱۱/۳۰ ۶:۰۵:۳۲ ۳۰ دی ۱۳۹۶ |دسته‌بندی: آلمان, اطلاعات عمومی|

نظر بگذارید