اجازه کار پس از فارغ التحصیلی

>>>اجازه کار پس از فارغ التحصیلی

تغییر برنامه اجازه کار پس از فارغ التحصیلی خبر خوب برای دانشجویان بین المللی و کارفرمایان کانادایی

فراتر از اهمیت آن برای دانشجویان بین المللی، کارفرمایان کانادایی نیز از مجوز کار پس از فارغ التحصیلی سود قابل توجهی می برند.

کانادا علاوه بر سیستم آموزشی در سطح جهانی و سطح بالای زندگی یک مزیت مهم دیگر را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهد: دسترسی به مجوز کار پس از فارغ التحصیلی (PGWP)

مجوز کار پس از فارغ التحصیلی یک مجوز کار آزاد است که می تواند برای به دست آوردن تجربه کاری کانادا، یک امتیاز ارزشمند برای دریافت اقامت دائم (PR) در کانادا، مورد استفاده قرار گیرد.

به دست آوردن تجربه کار در کانادا اغلب یک عامل اساسی در کمک به داوطلبان برای موفقیت در چندین برنامه مهاجرتی از جمله برنامه اکسپرس انتری و برنامه های نامزدی استانی (PNP) است.

اکسپرس انتری مسیر اصلی مهاجرت کانادا و دریافت اقامت دائم است و بر روی یک سیستم مبتنی بر امتیاز کار می کند که فاکتورهای سرمایه انسانی را در نظر می گیرد. تجربه کاری در کانادا به افرادی که از این مسیر استفاده می کنند امتیازات ارزشمند اضافی نسبت به سیستم جامع رتبه بندی (CRS) خود می دهد و این باعث می شود که آنها در مقایسه با سایر نامزدهای احتمالی موجود در رقابت، شانس بیشتری برای انتخاب شدن داشته باشند.

افرادی که دارای مدرک تحصیلی و سابقه کار کانادایی هستند نیز در صورت درخواست تحت برنامه PNP  یا در صورت تحصیل در کبک تحت برنامه تجربه کبک  (PEQ) شانس بیشتری برای موفقیت خواهند داشت.

فراتر از اهمیت آن برای دانشجویان بین المللی، کارفرمایان کانادایی همچنین از مجوز کار پس از فارغ التحصیلی سود قابل توجهی می برند. به طور معمول، برای استخدام یک تبعه خارجی، کارفرمایان کانادایی باید فرایند طولانی و پرهزینه ای را که تحت عنوان ارزیابی اثر بازار کار (LMIA) شناخته می شود طی کنند؛ برنامه ای که آنها باید ارائه دهند تا ثابت کنند که سعی کرده اند یک کانادایی را استخدام کنند اما قادر به انجام این کار نیستند.

با این حال این روش برای افرادی که مجوز کار آزاد دارند مانند دارندگان مجوز کار پس از فارغ التحصیلی لازم نیست. بنابراین دارندگان اجازه کار آزاد معمولاً این فرصت را در اختیار کارفرمایان کانادایی قرار می دهند که استعدادهای خارجی مورد نیاز را بدون بار و موانع معمول این روند حفظ کنند.

اگرچه ممکن است مراحل اولیه استخدام شخصی دربرنامه مجوز کار پس از فارغ التحصیلی نیاز به کار زیاد کارفرما نداشته باشد، اما اگر کارفرما بخواهد تبعه خارجی بیشتر از تاریخ انقضا مجوز کار پس از فارغ التحصیلی به کار خود ادامه دهد، نمی توان همین را گفت و مجوزهای کار مدت محدودی دارند و اینجاست که مشکل مجوز کار پس از فارغ التحصیلی اغلب وجود دارد.

در اکثر قریب به اتفاق موارد مجوز کار پس از فارغ التحصیلی قابل تمدید نیست و قبل از درخواست کارگر برای اجازه کار جدید کارفرما باید یک درخواست LMIA ارسال کند و درخواست تأیید شود.

اما این روند در شرف تغییر است. در ۸ ژانویه ۲۰۲۱ ، دولت کانادا سیاست جدیدی را معرفی کرد که به دانشجویان بین المللی سابق با مجوز کار پس از فارغ التحصیلی منقضی شده یا تاریخ انقضا نزدیک اجازه می دهد تا درخواست اجازه کار جدید ارسال کنند.

به طور خاص سیاست جدید به افرادی که شرایط زیر را دارند اجازه می دهد تا برای ۱۸ ماه اجازه کار آزاد درخواست دهند:

  • مجوز کار پس از فارغ التحصیلی داشته باشید که در تاریخ ۳۰ ژانویه ۲۰۲۰ یا بعد از آن منقضی شده باشد یا PGWP که از تاریخ درخواست در ۴ ماه یا کمتر منقضی شود؛
  • در کانادا باشید؛
  • دارای وضعیت موقت معتبری باشید یا برای بازیابی وضعیت خود اقدام کنید؛

روند درخواست از ۲۷ ژانویه آغاز شده و تا ۲۷ ژوئیه ۲۰۲۱ ادامه دارد.

با وجود این تغییر سیاست، بسیاری از کارفرمایان کانادایی که از اتباع خارجی دارای PGWP کارمند استخدام می کنند قادر خواهند بود بدون انجام مراحل طولانی و پرهزینه ای که معمولاً در گذشته انجام می شد به کار خود ادامه دهند.

برای بسیاری از کارفرمایان کانادایی که از استعدادهای خارجی بهره مند می شوند این بدان معناست که در نتیجه محدودیت های مهاجرتی کانادا نیازی به سازش در کیفیت نیروی کار خود نخواهند داشت. توانایی نگهداری کارگران مورد نیاز خود، صرف نظر از ملیت یا وضعیت مهاجرت، برای بسیاری از شرکتهای کانادایی و به طور کلی اقتصاد کانادا بسیار ارزشمند خواهد بود.

اگر به دنبال بهترین روش برای مهاجرت هستید با ما تماس بگیرید. همچنین می توانید با دنبال کردن صفحه اینستاگرام ما از آخرین اخبار مهاجرت مطلع شوید. فرم ارزیابی را پر کنید تا ما با شما تماس بگیریم.

۱۳۹۹/۱۱/۱۱ ۹:۴۷:۲۶ ۱۱ بهمن ۱۳۹۹ |دسته‌بندی: اخبار کانادا|برچسب‌ها: , , |

نظر بگذارید