اداره مهاجرت به دنبال بهبود مدیریت برنامه های آزمایشی مهاجرت

>>>اداره مهاجرت به دنبال بهبود مدیریت برنامه های آزمایشی مهاجرت

بخش پاسخگویی سازمان مهاجرت کانادا به بخش های خط مشی برنامه های استراتژیک و عملیاتی توصیه می کند که خلأهای موجود در اجرای برنامه های آزمایشی را برطرف کنند.

اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) در حال ایجاد اصول راهنما برای مدیریت برنامه های آزمایشی مهاجرت به دنبال توصیه ممیزی داخلی است.

شعبه حسابرسی داخلی و پاسخگویی سازمان مهاجرت یک بررسی مستقل را به مدیریت ارشد ارائه می دهد که برای بهبود عملیات بخش طراحی شده است. حسابرسی داخلی فرآیندهای مدیریت ریسک، حاکمیت و کنترل سازمان مهاجرت را ارزیابی می کند.

از ژوئن ۲۰۲۱ تا اوت ۲۰۲۱، شعبه پاسخگویی ممیزی داخلی برنامه های آزمایشی مهاجرت خود را انجام داد. برنامه های مهاجرت آزمایشی موقتی هستند و اجازه دارند به مدت پنج سال قبل از اینکه سازمان مهاجرت تصمیم بگیرد که آیا برنامه آزمایشی را به یک برنامه دائمی تبدیل کند یا خیر، فعالیت کنند. به هر برنامه آزمایشی سالانه ۲۷۵۰ درخواست اختصاص داده می شود تا رسیدگی شود.

سه برنامه آزمایشی برای بررسی دقیق انتخاب شدند: برنامه ویزای استارت آپ، برنامه آزمایشی مهاجرت اقیانوس اطلس (که اکنون یک برنامه است) و برنامه مراقبان سلامت. نتایج در ۲۹ مارس منتشر شد و در ۸ اوت به صورت آنلاین منتشر شد.

ممیزی توصیه کرد که سازمان مهاجرت باید به طور رسمی مجموعه ای از اصول راهنما را برای برنامه های آزمایشی تعریف کند تا به طراحی، اجرا و ارزیابی بهتر آنها کمک کند.

برنامه های آزمایشی عموماً به منابع مالی و انسانی بیشتری در مرحله طراحی نیاز دارند؛ با این حال چندین برنامه آزمایشی بدون تخصیص منابع اضافی برای پاسخگویی به تقاضاها توسعه یافته اند. برنامه پایلوت مهاجرت آتلانتیک، مراقبان سلامت و چندین برنامه دیگر نمونه هایی از برنامه هایی هستند که بودجه آنها تامین نشده است. بنابراین، آنها بر ظرفیت موجود دپارتمان برای ارائه اولویت ها تکیه کردند، که فشار را بر کارکنان سازمان مهاجرت افزایش داد.

همچنین هیچ تحلیلی از تأثیر برنامه های آزمایشی بر توانایی کارکنان سازمان مهاجرت برای ارائه برنامه های اصلی خود یا توسعه اقدامات کاهش موثر برای به حداقل رساندن تأثیرات مربوطه وجود نداشت.

آموزش ناسازگار وظایف عملیاتی خاص این برنامه ها بود که مدیریت موثر بار کار را برای کارکنان دشوار می کرد. همچنین شناسایی کارایی آموزشی را برای بخش دشوار می کرد. آموزش ویژه برنامه آزمایشی اغلب توسط کارکنان با تجربه پردازش ایجاد و ارائه می شود.

علاوه بر این، لزوماً یک بررسی تضمین کیفیت برنامه آموزشی وجود ندارد که بتواند بر ارتباط و پایداری آموزش های ویژه کارمندان در بخش مهاجرت تأثیر بگذارد.

فقدان اصول راهنما برای مدیریت آزمایشی به این معنی است که منابع موجود ممکن است به طور مؤثر مورد استفاده قرار نگیرند و در نتیجه خلأهایی در اجرای عملیات برنامه آزمایشی ایجاد شود. همچنین ممکن است شناسایی مسائل در حال ظهور در پایلوت ها یا در نظر گرفتن درس های آموخته شده برای برنامه های های جدید و برنامه های موجود دشوارتر باشد.

ممیزی می گوید که بدون اصول راهنمای به وضوح تعریف شده برای مدیریت برنامه ها، ممکن است تصمیم گیری آگاهانه و مبتنی بر داده در مورد انتقال احتمالی آنها به برنامه های دائمی دشوارتر باشد.

شعبه پاسخگویی توصیه کرد که سازمان مهاجرت مجموعه ای از اصول راهنما و همچنین پیاده سازی مکانیسم ها و کنترل هایی را برای فعال کردن آنها تعریف کند. در پاسخ، شعبه مهاجرت و بخش عملیات سازمان، در حال ادغام اصول راهنما برای کمک به مدیریت بهتر برنامه های آزمایشی و استانداردسازی توسعه و اجرای آنها هستند.

۱۴۰۱/۶/۱۲ ۱۵:۳۰:۵۱ ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ |دسته‌بندی: اخبار کانادا|برچسب‌ها: , |

نظر بگذارید