افزایش سطح مهاجرت به کبک

>>>افزایش سطح مهاجرت به کبک

مهاجرت به کبک در سال ۲۰۲۲ می تواند به ۵۲،۵۰۰ نفر برسد. سطح مهاجرت به کبک تا سال ۲۰۲۲ با توجه به پیشنهادات ارائه شده توسط دولت در تاریخ ۷ ژوئن به ۵۲،۵۰۰ نفر خواهد رسید. برنامه سه ساله جدید می تواند پس از کاهش ۲۰ درصدی مهاجرت در سال جاری، این میزان را به سطح پیشین در ۲۰۱۸ بازگرداند. این امر با افزایش ۱۰،۵۰۰ تازه وارد به کبک در سال جاری به بیش از ۴۲،۰۰۰ نفر می رسد و نشانگر بازگشت تقریبی به سطح مهاجرت در اکتبر ۲۰۱۸ است. پیشنهادهایی که روز جمعه ارائه شده است، مبنای جلسات عمومی مهاجرت که در ۱۲ اوت آغاز می شود، خواهد بود. بین سال های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۸، سطح مهاجرت به کبک به ترتیب ۵۳،۰۸۴، ۵۲،۳۸۸ و ۵۱،۱۱۸ بوده است.

استان کبک کاهش موقت سطح مهاجرت خود در اواخر سال گذشته را به عنوان بخشی از وعده انتخابات برای رفع نگرانی هایی که تازه واردان در این استان فرانسوی صحبت نمی کنند، عنوان کرد. این پیشنهادها که روز جمعه توسط وزارت مهاجرت این استان منتشر شد، اعلام کرده که کاهش به منظور اصلاح برنامه ها و خدمات ادغام استان ضروری بوده است. پایه های این اصلاحات در حال حاضر در جای خود قرار دارد، اما سیاست های و برنامه های واقعی برای تصویب آنها و دستیابی به اهداف آنها نیست.

“به همین دلیل، ما در سال های بین ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۲ افزایش به تدریج در حدود ۳،۰۰۰ تا ۴،۰۰۰ پذیرش سالانه را در نظر می گیریم تا هم دولت و هم جامعه مدنی بتوانند ابزارهایی که مهاجران به آن نیاز دارند تا به موفقیت در این جامعه برسند را فراهم کنند. دولت قصد دارد تا سال ۲۰۲۲ میزان مهاجرت را به ۴۹،۵۰۰ تا ۵۲،۵۰۰ نفر برساند. از این تعداد، ۶۵ درصد از میان برنامه های مهاجرتی اقتصادی کبک انتخاب می شوند که در سال جاری این میزان ۵۹ درصد بوده است.

 

سایر پیشنهادات مندرج در سند جدید عبارتند از:

  • ترجیح دادن کارگران خارجی و اتباع خارجی با مدرک تحصیلی در کبک که نیازهای بازار کار استان را برآورده می کنند و در حال حاضر در کبک زندگی می کنند؛
  • به متقاضیان متخصص با آموزش های درخواستی یا پیشنهاد شغلی معتبر که به نیازهای بازار کوتاه مدت در بازار کبک رسیدگی می کنند، کمک کند.
  • تشویق ورود مهاجران طبقه اقتصادی به منظور پاسخ سریع تر به نیازهای کار کبک؛
  • حمایت از تلاش های کارفرمایان در تمام مناطق کبک برای استخدام کارگران خارجی موقت با کاهش تاخیر در رسیدن آنها و تسهیل رویه ها برای برآوردن نیازهای نیروی کار کوتاه مدت؛
  • ترویج انتخاب مهاجرانی که ارزش های دموکراتیک کبک را و ارزش های مندرج در منشور حقوق بشر و آزادی های کبک را می شناسند؛
  • افزایش تعداد مهاجران بالغ که با گسترش دسترسی به آموزش زبان فرانسه به زبان فرانسوی صحبت می کنند؛
  • تشویق مهاجرت دائمی جوانان برای مقابله با پیری و کاهش جمعیت استان. اصلاحات مهاجرت استان کبک برای ناعادلانه بودن و حتی بی توجهی به نیازهای کار در استان، که یکی از معضلات در کانادا است، مورد انتقاد قرار گرفته است.

تحقیقی که در ماه مارس منتشر شد، اعلام کرد شواهدی وجود ندارد که بتواند از این دیدگاه حمایت کند که کاهش مهاجرت ادغام را بهبود خواهد بخشید و از دولت کبک خواست تا سطح مهاجرت استان را به ۵۰۰۰۰ نفر بازگرداند.

جهت اطلاع از آخرین اخبار مهاجرت صفحه اینستاگرام ما را دنبال کرده و برای بررسی شرایط خود از طریق فرم ارزیابی و یا تلفن با ما در تماس باشید.

 

۱۳۹۸/۳/۲۱ ۷:۰۳:۵۷ ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ |دسته‌بندی: اخبار کانادا|برچسب‌ها: , , |

نظر بگذارید