به روز رسانی دولت کانادا در مورد کارگروه مهاجرت و پاسپورت

>>>به روز رسانی دولت کانادا در مورد کارگروه مهاجرت و پاسپورت

دولت کانادا در مورد کارگروه مهاجرت و پاسپورت اطلاعات جدیدی ارائه می دهد. سخنگوی دولت تأیید می‌کند که یک کارگروه اتاوا پیشنهادهایی برای راه‌حل‌هایی برای عقب ماندگی برنامه‌ها با اداره مهاجرت و اداره خدمات کانادا ارائه کرده است.

در ۲۵ ژوئن، نخست وزیر جاستین ترودو، ایجاد یک کارگروه برای ارزیابی استانداردهای خدمات برای مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC)، درخواست های گذرنامه و فرودگاه های کانادا را اعلام کرد.

این گروه ضربت در پاسخ به آنچه که او به عنوان عقب ماندگی «غیرقابل قبول» در این خدمات می‌دانست، بود.

در آن زمان، IRCC تعداد پرونده های معوقه ای به تعداد ۲.۴ میلیون نفر داشت که منتظر رسیدگی به درخواست هایشان بودند.

نماینده دفتر وزیر تایید کرده است که از ماه ژوئن، گروه ضربت، متشکل از گروه بزرگی از وزرای فدرال، هر هفته برای شناسایی شکاف‌های خدماتی و حوزه‌های مربوطه و بهبود آنها تشکیل جلسه داده است.

تعداد پرونده های معوقه اداره مهاجرت تا ۲.۷ میلیون نفر است.

تعداد درخواست های معوقه متقاضیان در طول همه گیری به طور قابل توجهی رشد کرد و زمان پردازش کند شده است.

برای ارائه ایده واقعی به متقاضیان از مدت زمان لازم برای پردازش درخواست آنها، ابزار به روز شده زمان پردازش IRCC نشان می دهد که چقدر طول می کشد تا درخواست ها در هر زمینه پردازش شوند. IRCC همچنان از استانداردهای خدمات خود عقب مانده است.

با این حال، شان فریزر، وزیر مهاجرت، در ژوئن ۲۰۲۲ اعلام کرد که با کارکنان بیشتر و سرمایه گذاری بیشتر در فناوری و دیجیتالی کردن، او خوش بین است که اکثر استانداردهای خدمات تا پایان سال ۲۰۲۲ قابل دستیابی هستند.

«احساس من این است که تا پایان این سال تقویمی، برنامه‌های کاربردی جدیدی که وارد می‌شوند، این اطمینان را خواهند داشت که ما می‌توانیم استاندارد خدمات خود را برآورده کنیم و مردم با ۶۰ روز یا ۶ ماه یا ۱۲ ماه سروکار داشته باشند، نه دوره زمانی نامشخص.»

افتتاح دفاتر جدید تحویل پاسپورت
سرویس کانادا در حال حاضر با افزایش بی‌سابقه درخواست‌های گذرنامه مواجه است، زیرا محدودیت‌های سفر مربوط به بیماری همه‌گیر کاهش یافته است. کانادایی ها مجبور شده اند در صف های چند ساعته منتظر بمانند و زمان پردازش نامشخص بوده است. در نتیجه، گروه ضربت اقدامات جدیدی را ارائه کرده است که در حال حاضر در حال اجرا هستند یا به زودی انجام خواهند شد.

یکی از این اقدامات، راه اندازی چهار دفتر جدید دریافت گذرنامه است. دولت اخیراً اعلام کرد که مکان‌های دریافت پاسپورت جدید در Trois-Rivières، کبک افتتاح خواهند شد.

به گفته این سخنگوی دولت، کارگروه مسؤول بازگشایی تقریباً ۲۰ مکان جدید برنامه و پیک آپ را در مجموع توصیه می کند. وزیر کارینا گولد می‌گوید که این مکان‌ها طی ۹ یا ۱۰ روز کاری گذرنامه‌ها را پردازش خواهند کرد. هر دریافت پاسپورت جدید تا ۵۰ کیلومتری اکثر کانادایی ها خواهد بود، که ممکن است برخی از صف های طولانی را در مکان های دیگر کاهش دهد و بسیاری از آنها ساعات خدمات بیشتری خواهند داشت.

دولت همچنین ۸۵ میلیون دلار در به‌روزرسانی مالی و اقتصادی سال ۲۰۲۱ سرمایه‌گذاری کرد تا به حداقل رساندن حجم برنامه‌های کاربردی و زمان انتظار طولانی کمک کند. بیشتر این بودجه صرف استخدام ۵۰۰ افسر جدید گذرنامه و همچنین ۳۱۹ افسر خدمات شهروندی شده است. علاوه بر این، دولت در حال آموزش مجدد کارکنان موجود از سایر آژانس های فدرال برای پردازش گذرنامه ها است.

۱۴۰۱/۵/۲۹ ۱۹:۰۱:۳۵ ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ |دسته‌بندی: اخبار کانادا|برچسب‌ها: , |

نظر بگذارید