ساده تر شدن قوانین اعلام شده برای PEQ

>>>ساده تر شدن قوانین اعلام شده برای PEQ

دولت کبک اصلاحات در PEQ را که در ماه می اعلام شد ، تعدیل می کند. این تغییرات بر دانشجویان خارجی و همچنین کارگران موقت خارجی تأثیر می گذارد. نادین ژیرو ، وزیر مهاجرت جدید کبک ، اعلام کرد که فارغ التحصیلان امسال می توانند از قوانینی که در حال حاضر برای دسترسی به برنامه تجربه زندگی کبک (PEQ) استفاده می کنند، بهره بگیرند.

دانش آموزانی که از پیش در کبک حضور داشتند و موفق به اخذ مدرک تحصیلی برای PEQ شده اند یا تا ۳۱ دسامبر سال ۲۰۲۰ آن را دریافت می کنند ، می توانند طبق قوانین قبلی اقدام به دریافت PEQ کنند. دولت کبک در تاریخ ۲۸ ماه می مقررات سختگیرانه تری برای PEQ اعلام کرده بود ، افزایش الزامات تجربه کار برای کارگران موقت خارجی (TFW) از ۱۲ ماه به ۳۶ ماه گذشته را برای واجد شرایط بودن برای PEQ اعلام کرده بود. مدت زمان کار مورد نیاز TFW اکنون ۲۴ ماه تعیین شده است.

در ماه می ، کبک نیز بسته به برنامه تحصیلی ، نیاز به ۱۲ تا ۲۴ ماه سابقه کار برای دانشجویان بین المللی را اعلام کرده بود. امروز اعلام شد که مدت زمان و الزامات تجربه کار برای دانشجویان کاهش می یابد. به این ترتیب ، تجربه کاری حاصل از کارآموزی اجباری به عنوان بخشی از برنامه تحصیلی ، حداکثر تا سه ماه کار تمام وقت در نظر گرفته خواهد شد.

تغییراتی که امروز اعلام شده است از ۲۲ ژوئیه ۲۰۲۰ اجرا می شود. تا زمان اجرای آیین نامه جدید ، الزامات فعلی برای صلاحیت اخذ PEQ  ادامه خواهد داشت.

دانش آموزان بین المللی

برای واجد شرایط بودن برای PEQ ، دانشجویان بین المللی که دارای مدرک دانشگاهی یا دیپلم دانشگاهی در کبک هستند ، موظفند ۱۲ ماه تجربه کار تمام وقت در مشاغلی داشته باشند که در طبقه بندی ملی حرفه ای (NOC) کدهای ۰ ، A و B قرار می گیرند.  از آنها خواسته می شود در زمان ارائه درخواست مشغول به این کار باشند.

دانشجویانی که دارای مدرک تحصیلی حرفه ای در کبک هستند ، باید ۱۸ ماه سابقه کار در کبک را در مشاغل سطح ۰ ، A ، B و C  داشته باشند. دانش آموزانی که در مشاغل سطح C مشغول به کار هستند فقط در صورتی می توانند واجد شرایط باشند که تجربه کاری آنها مربوط به برنامه تحصیل در کبک باشد.

تجربه کاری به دست آمده توسط دانشجویان بین المللی در طول دوره های کارآموزی اجباری به عنوان بخشی از برنامه تحصیلی ممکن است حداکثر برای سه ماه در نظر گرفته شود.

اقدامات انتقالی

دانشجویان بین المللی که دارای مدرک تحصیلی واجد شرایط PEQ هستند یا موفق به اخذ مدرک دانشگاهی شده اند تا تاریخ ۳۱ دسامبر سال ۲۰۲۰ ، می توانند تحت شرایطی که قبل از شروع مقررات جدید اعمال شده اند ، برای اخذ PEQ اقدام کنند.

دانش زبان فرانسه برای همسران

به منظور اطمینان از اینكه كاندیداهای منتخب درPEQ  از دانش حداقل به زبان فرانسه و ارتقاء فرصت های بهتر برای ادغام در جامعه كبك برخوردار هستند ، این استان از همسران متقاضیان اصلی انتظار دارد تا دانش گفتاری در سطح ۴ فرانسه را نشان دهند.

با این حال ، این شرط یک سال پس از اجرایی شدن مقررات جدید ، یعنی در تاریخ ۲۲ ژوئیه ۲۰۲۱ ، عملی می شود.

گواهینامه های موفقیت آمیز دوره های پیشرفته سطح متوسط ​​فرانسه که توسط موسسات آموزشی در کبک صادر شده اند دیگر به عنوان اثبات دانش زبان فرانسه قابل قبول نیستند. با این حال ، افرادی که قبلاً شروع به کار کرده یا قبل از شروع آیین نامه جدید ثبت نام کرده اند ، همچنان می توانند این مدارک را به عنوان اثبات ارائه دهند.

سومین پروژه آزمایشی جدید اضافه شده

ژیرو همچنین یک برنامه آزمایشی جدید برای صنعت مواد غذایی و کشاورزی را اعلام کرد. او هنوز جزئیاتی در مورد برنامه ارائه نکرده است. این استان قبلاً دو پروژه آزمایشی دیگر را در ماه می اعلام کرده بود.

یک پروژه آزمایشی برای پاسخگویی به تقاضای زیاد برای دستیاران پرستار و مراجعه کنندگان ذینفع در استان طراحی شده است. هدف استان این است که از طریق این پروژه آزمایشی سالانه ۵۵۰ دستیار پرستار را به خدمت بگیرد.

پروژه آزمایشی دیگر در بخش هوش مصنوعی و فناوری اطلاعات است که در کبک رونق می گیرد. یک پروژه آزمایشی جدید اجرا خواهد شد تا این استان بتواند ۵۵۰ کارگر دارای مهارت بالا را در این زمینه ها به صورت سالانه انتخاب کند.

 

۱۳۹۹/۴/۲۶ ۵:۵۴:۱۵ ۲۰ تیر ۱۳۹۹ |دسته‌بندی: اخبار کانادا|برچسب‌ها: , , , , |

نظر بگذارید