قوانین جدید کانادا

 

وزیر مهاجرت کانادا: قوانین جدید کانادا برای افراد خانواده که شامل حمایت نمیشدند تغییر بسیار خوبی خواهد داشت.

احمد حسن، وزیر مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا عنوان کرد پرونده های های حمایت مالی برای برخی از اعضای خانواده که قبلا با توجه به قوانین مهاجرت و پناهندگی کانادا مجاز به دریافت اقامت دائمی نبودند، تحت مجوز دو ساله که از قوانین جدید کانادا است، مجاز به این کار خواهند بود. این مجوز به افراد خانواده اعطا می شود که پیشتر اعلام نشده بودند و بنابراین توسط مقامات مهاجرت زمانی که حامی مالی برای اقامت دائم کانادا درخواست می داد مورد بررسی قرار نمی گرفتند. این افراد در گذشته طبق قوانین واجد شرایط دریافت اقامت نبودند. این ممنوعیت طولانی مدت منبع مناقشه توسط مجمع کانادایی ها (CCR) برای پناهندگان بوده است که آن را مانعی برای به هم رسیدن خانواده ها می دیدند و خواستار قوانین جدید کانادا برای این افراد بودند.

به طور خلاصه در مورد این مسئله، CCR اعلام کرد که قانون پیشین تأثیر منفی بر پناهندگان و مهاجران آسیب پذیر دارد که نمی توانند یک عضو خانواده را حمایت و همراهی کنند”. احمد حسن گفت که دولت فدرال به این نتیجه رسیده که این مقررات غیرمنصفانه بوده است. “تازه واردانی که نتوانستند اعضای خانواده خود را پس از ورود به کانادا اعلام نمایند، مجاز به حمایت از آنها نبودند. امروز، ما آن اشتباه را درست می کنیم. ”

IRCC حامیان مالی تحت عنوان این مجوز را به عنوان پناهجویان تحت حمایت قرار می دهد؛ کسانی که درخواست پناهندگی کرده بودند یا کسانی که خودشان به عنوان همسر، شریک زندگی و یا فرزند وابسته حمایت شده بودند. این قانون از ۹ سپتامبر ۲۰۱۹ تا ۹ سپتامبر سال ۲۰۲۱ اجرا خواهد شد و IRCC اعلام کرد که برنامه هایی که در حال حاضر در حال انجام هستند، به نفع این روند خواهد بود.

 

اقدامات جدید برای کارگران آسیب پذیر و اعضای خانواده

از تاریخ ۴ ژوئیه، IRCC به کارگران مهاجر که در مشاغل نامناسب توسط کارفرمایان مورد سوءاستفاده قرار می گیرند، اجازه می دهد مجوز کار آزاد بگیرند.

IRCC گفت: “این کار به کارگران مهاجر اجازه می دهد که بلافاصله کارفرما را ترک کنند، وضعیت خود را حفظ کرده و کار دیگری پیدا کنند.”

IRCC همچنین تغییراتی را ارائه می دهد که تازه واردینی که خشونت خانوادگی را تجربه کرده اند برای دریافت مجوز اقامت موقت از تاریخ ۲۶ ژوئیه اقدام کنند. این مجوز به آنها فرصت می دهد که این افراد از حقوقی در کانادا بهره مند باشند و به آنها اجازه کار و مراقبت های بهداشتی درمانی ارائه گردد.

IRCC همچنین با ارائه برنامه های اقامت دائمی که بر پایه اهداف انسانی و دلسوزانه برای افرادی است که “در شرایط خشونت خانوادگی” قرار دارند، روند کار آنها را تسریع می کند.

“هیچ کارگری نباید نگران از دست دادن کار خود زمانی که در محل کارشان با آنها بدرفتاری می کنند، باشد. احمد حسن گفت: همچنین هیچ شریک زندگی نباید بیشتر از این برای وضعیت مهاجرت خود نگران باشد که ترجیح دهد به جای فرار از سوء استفاده، در آن شرایط بماند.

“امروز ما می گوییم، بیش از این نترسید.”

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با روند مهاجرت با ما تماس بگیرید و یا فرم ارزیابی رایگان را در وبسایت ما پر کنید. جهت اطلاع از آخرین اخبار به صفحه اینستاگرام ما بپیوندید.

 

 

 

۱۳۹۸/۳/۱۴ ۶:۴۹:۲۹ ۱۴ خرداد ۱۳۹۸ |دسته‌بندی: اخبار کانادا|برچسب‌ها: , , |

نظر بگذارید