مسیر جدید اخذ اقامت برای خانواده های قربانیان سوانح هوایی

>>>مسیر جدید اخذ اقامت برای خانواده های قربانیان سوانح هوایی

خانواده‌های قربانیان کانادایی بلایای هوایی اتیوپی و اوکراین ممکن است واجد شرایط اقامت دائم باشند.

اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) یک برنامه اقامت دائم جدید برای خانواده های قربانیان کانادایی پرواز ۳۰۲ خطوط هوایی اتیوپی و پرواز ۷۵۲ خطوط هوایی بین المللی اوکراین ایجاد کرده است.

بر اساس گزارش یک رسانه دولتی، مسیر جدید اقامت دائم برای کسانی اعمال می شود که مایلند برای اقامت و حمایت از اعضای خانواده خود که همسر، شریک زندگی مشترک یا والدین خود را از دست داده اند، به کانادا بیایند.

برای اطمینان از اینکه اعضای خانواده گسترده با اعضای خانواده بازمانده ارتباط نزدیک دارند، یکی از اعضای خانواده که در کانادا است باید یک اظهارنامه قانونی ارائه کند. در هر واحد خانواده محدودیت دو عضو خانواده بزرگ وجود دارد.

قربانی بلایای هوایی باید یک شهروند کانادایی، مقیم دائم یا تبعه خارجی باشد که برای اقامت دائم تایید شده باشد. در سقوط خطوط هوایی اتیوپی، ۲۲ قربانی کانادایی بودند و هواپیمای خطوط هوایی اوکراین، ۸۵ قربانی داشت که شهروند یا مقیم دائم کانادا بودند.

این اقدام جدید از سیاست ماه می ۲۰۲۱ اداره مهاجرت کانادا پیروی می کند که مسیری را برای اقامت دائم برای اعضای خانواده قربانیان بلایای هوایی که قبلاً در کانادا بودند ارائه می دهد. این خط‌مشی در ۱۱ مه ۲۰۲۲ به پایان رسید. اعضای فامیل واجد شرایط و واجد شرایط اکنون می‌توانند حتی اگر خارج از کانادا باشند، درخواست دهند.

سیاست عمومی برای خانواده های خارج از کانادا از ۳ آگوست ۲۰۲۲ تا ۲ آگوست ۲۰۲۳ قابل اجرا است.

 

معیارهای واجد شرایط بودن

برای واجد شرایط بودن برای درخواست، باید خارج از کانادا باشید. شما و اعضای خانواده تان نیز نباید در کانادا غیرقابل پذیرش باشید.

شما باید با یک قربانی کانادایی یا همسر یا شریک قانونی آنها که در پروازهای پرواز ۳۰۲ خطوط هوایی اتیوپی یا پرواز ۷۵۲ خطوط هوایی بین‌المللی اوکراین فوت کرده‌اند نسبت داشته باشید. می بایست یک اظهارنامه قانونی کامل و امضا شده (IMM 0171) از یک خانواده بازمانده ارائه دهید. عضو خانواده در کانادا فقط می تواند یک اظهارنامه قانونی برای حداکثر دو متقاضی اصلی امضا کند.

همچنین می‌توانید از طریق شخصی که طبق سیاست عمومی موقت برای تسهیل اقامت دائم برای خانواده‌های کانادایی قربانیان بلایای هوایی اخیر اقامت دائم دریافت کرده است، در صورتی که در درخواست آنها به عنوان یکی از اعضای خانواده غیر همراه اعلام شده باشید، اقدام کنید؛ کسانی که یا فرزند آنها هستند و یا پس از اقامت دائم والدین متولد شده اند.

بستگان واجد شرایط قربانی شامل موارد زیر است:

همسر یا شریک زندگی
کودک (در هر سنی)
والدین
پدربزرگ و مادربزرگ
نوه
خواهر و برادر (از جمله خواهر و برادر ناتنی)
عمه یا عمو (مادر یا خواهر و برادر پدرشان)
برادرزاده یا خواهرزاده (فرزند خواهر یا برادرشان)

بستگان واجد شرایط همسر یا شریک زندگی قربانیان عبارتند از:

کودک
والدین
پدربزرگ و مادربزرگ
نوه
خواهر و برادر (از جمله خواهر و برادر ناتنی)
عمه یا عمو (خواهر یا خواهر والدین قربانی)
برادرزاده یا خواهرزاده (فرزند خواهر یا برادر قربانی)
در صورتی که اعضای خانواده خود تمامی شرایط پذیرش برای اقامت دائم کانادا را داشته باشند، می توانید آنها را در درخواست خود بگنجانید.

حتی اگر اعضای خانواده شما قصد ندارند به کانادا بیایند، باید آنها را در درخواست خود اعلام کنید. در غیر این صورت، بعداً نمی توانید از آنها حمایت کنید.

۱۴۰۱/۵/۲۳ ۱۳:۵۱:۱۸ ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ |دسته‌بندی: اخبار کانادا|برچسب‌ها: , , |

نظر بگذارید