پذیرش دانشجویان بین المللی بیشتر در کانادا

>>>پذیرش دانشجویان بین المللی بیشتر در کانادا

کانادا قصد دارد با افزایش دانشجویان بین المللی به برنامه های جدید دولتی کمک کند. استراتژی جدید برای برنامه پنج ساله محصلین بین المللی به دنبال تنوع، نوآوری و پیوندهای جهانی بیشتر است. استراتژی جدید دولت فدرال مبنی بر افزایش دانشجویان بین المللی که این هفته منتشر شد حضور بارز داشجویان بین المللی را با اشاره به اینکه آنها از ابتدای ۲۰۱۹ ،۲۱ میلیارد دلار به اقتصاد کانادا کمک کرده اند امر بسیار مهمی تلقی کرده است.

این برنامه با بودجه ۱۴۸ میلیون دلاری قصد دارد تنوع کشورهای مبدا که دانشجویان از آنجا به کانادا می آیند را افزایش دهد. این برنامه ۳۰ میلیون دلاز را به فعالیت های مختلف جهت ایجاد و گسترش تنوع در این حوزه اختصاص داده است. در حال حاضر بیش از ۵۰ درصد از دانشجویان بین المللی کانادا از کشورهای چین و هند هستند که در شهرهای بزرگ مانند کلگری، تورنتو و ونکوور زندگی می کنند. تلاشهای این برنامه جدید برای افزایش میزان کشورهای مبدا کشورهای مکزیک، کلمبیا، برزیل، ویتنام، فیلیپین،اندونزی، تایلند، مراکش، ترکیه، فرانسه و اکراین را هدف قرار داده است.

همچنین این برنامه قصد دارد مقاصدی که دانشجویان در آن اقامت می گزینند را تنوع ببخشد تا استعدادهای بین المللی را به سمت مقاصدی هدایت کند که به طور معمول مهاجران کمتری نسبت به مراکز شهری بزرگ دارند. کانادا دانشگاه های بین المللی شناخته شده مانند مک گیل در مونترآل و دانشگاه تورنتو را پیشنهاد می دهد که هر دو در بین دانشجویان بین المللی بسیار محبوبند. دانشگاه های کوچکتر نیز مانند لتبریج در شهر لتبریج آلبرتا، تامپسون ریورز در کملوپس بریتیش کلمبیا نیز می توانند گزینه های مناسب برای افرادی که به دنبال ادامه تحصیل در محیط های صمیمی تر هستند باشد.

جیمز کار وزیر گسترش تجارت بین المللی عنوان کرد: دانشجویان بین المللی باعث تقویت نوآوری و توسعه اصلاحات متقابل میان فرهنگ ها هستند. اگر آنها مهاجرت به کانادا را انتخاب کنند به موفقیت اقتصاد کانادا کمک خواهند کرد. آنهایی نیز که تصمیم میگیرند به کشور خود برگردند سفیران همیشگی کانادا و ارزش های کانادایی خواهند بود.

یکی دیگر از ویژگی های برنامه جدید سرمایه گذاری حدود ۱۰۰ میلیون دلاری براب کانادایی هاست که در کشورهای دیگر مشغول به تحصیل اند با تمرکز بر افرادی که به طور معمول برای همچنین فرصتهایی نادیده گرفته شده اند مانند افراد کم درآمد، افراد با ناتوانایی های جسمی و بومیان.

وزیر مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا، احمد حسین، می گوید دانشجویان بین المللی اغلب گزینه های مناسبی برای اقامت دائم هستند. این برنامه موقعیتهایی که کانادا را به یکی از انتخابهای دانشجویان بین المللی بدل می کند بازسازی می کند: مراکز تحصیلی قدرتمند و برنامه های تحصیلی به هر دو زبان انگلیسی و فرانسه، اجتماعات متنوع و استقبال گرم همراه با کیفیت زندگی قابل قبول و فرصتهای بسیار برای یافتن شغل مناسب و دریافت اقامت دائم این کشور.

با دنبال کردن صفحه اینستاگرام ما از آخرین اخبار مهاجرت باخبر شوید. همچنین از طریق پر کردن فرم ارزیابی در وبسایت ما شرایط خود را بررسی کرده و برای اخذ نوبت مشاوره با ما تماس بگیرید.

 

۱۳۹۸/۶/۶ ۸:۱۳:۱۲ ۴ شهریور ۱۳۹۸ |دسته‌بندی: اخبار کانادا|برچسب‌ها: , , |

نظر بگذارید