کانادا محدودیت های سفر بین المللی را تا فوریه تمدید می کند

>>>کانادا محدودیت های سفر بین المللی را تا فوریه تمدید می کند

دولت فدرال محدودیت سفر را به عنوان بخشی از تلاش مستمر خود برای جلوگیری از گسترش  کووید نوزده در کانادا تمدید می کند.

کانادا محدودیت های سفرهای بین المللی غیر آمریکایی را تا ۲۱ فوریه ۲۰۲۱ تمدید می کند. امروز تمدید محدودیت های سفر یک ماهه توسط بیل بلر وزیر ایمنی عمومی فدرال اعلام شد.

بلر در توئیتی نوشت: “دولت ما هرگز دریغ نخواهد كرد كه اقدامات قاطع لازم را برای ایمن نگه داشتن كانادایی ها در برابر کووید نوزده انجام دهد “.

بلر هفته گذشته نیز اعلام کرده بود که محدودیت های اعمال شده بر مسافران آمریکایی حداقل تا ۲۱ فوریه معتبر خواهد بود. مرز کانادا و آمریکا از ماه مارس به دلیل سفرهای غیر ضروری بسته شده است و این تصمیم مشترک واشنگتن و اتاوا چندین بار تمدید شده است .

برای محافظت از کانادایی ها در برابرکووید نوزده دولت فدرال همچنین از ماه مارس اقدامات محدودیت بین المللی سفر را برای محدود کردن سفر به کانادا در نظر گرفته است. این محدودیت ها سفرهای غیر ضروری یا اختیاری را به این کشور منع می کنند.

با این حال شهروندان و ساکنان کانادا ممکن است به کانادا برگردند و از اعضای خانواده درجه یک و دورتر در میان تعدادی دیگر از معافیت ها استقبال کنند.

از ۷ ژانویه ۲۰۲۱ کانادا هر مسافر هوایی بین المللی با سن پنج سال به بالا را ملزم به ارائه اثبات آزمایش منفی واکنش زنجیره ای پلیمراز(PCR)   کووید نوزده می کند که طی ۷۲ ساعت پیش از زمان پرواز مسافر به کانادا انجام شده است. نتیجه تست PCR منفی قبل از اینکه شخص مجاز به سوار شدن به پروازهای متصل به کانادا شود لازم است.

حمل و نقل کانادا شرایط آزمایش قبل از عزیمت را در تاریخ ۳۱ دسامبر اعلام کرد. نتیجه آزمایش منفی قبل از عزیمت، مسافران را از تکمیل دوره قرنطینه چهارده روزه معاف نمی کند. قبل از ورود به کانادا باید برنامه قرنطینه تهیه شود تا مشخص شود که کجا و چگونه مسافر این مدت را طی می کند.

مسافران به کانادا همچنین باید از برنامه ArriveCAN برای ارسال اطلاعات خود به افسران خدمات مرزی کانادا و یادگیری نحوه رعایت اقدامات ویروس کرونا در مرز استفاده کنند. این برنامه برای همه مسافران ورودی برای انجام ارزیابی روزانه از خود و به اشتراک گذاشتن اطلاعات ردیابی تماس استفاده می شود؛ بنابراین می توان آن را با استانها و مناطق به اشتراک گذاشت تا اطمینان حاصل شود که روند قرنطینه کامل شده است.

قرنطینه در کانادا اجرا می شود و کسانی که آن را بشکنند ممکن است به مجازات و حبس محکوم شوند.

در روزهای اخیر آژانس خدمات مرزی کانادا و مقامات دولتی پیشنهاد کرده اند که محدودیت ها و کنترل بر مسافران تشدید شود. نخست وزیر کبک، فرانسوا لگولت نیز روز سه شنبه در جریان توجیهی درباره ویروس کرونا از دولت فدرال خواست که پروازهای غیر ضروری بین المللی را ممنوع کند.

شیوع اخیر انواع جدید ویروس و احیای مجدد موارد در چندین کشور در سراسر جهان به این نگرانی ها دامن می زند. قوانین کنترل اضافی می تواند شامل اقدامات غربالگری بیشتر یا تغییر در رویه های کنترل مرز باشد.

تعداد موارد کووید نوزده در بسیاری از مناطق کانادا همچنان در حال افزایش است. در مجموع بیش از ۷۲۳،۹۲۰ مورد در ۲۰ ژانویه گزارش شده است. آلبرتا، بریتیش کلمبیا و کبک بارقه هایی از امید را در تلاش برای جلوگیری از گسترش عفونت مشاهده می کنند؛ اگرچه مقامات این استان ها معتقدند که هنوز برای بررسی محدودیت های موجود خیلی زود است.

 

۱۳۹۹/۱۱/۳ ۵:۵۴:۳۱ ۳ بهمن ۱۳۹۹ |دسته‌بندی: اخبار کانادا|برچسب‌ها: , , , |

نظر بگذارید