تحصیل رایگان در آلمان

>>>تحصیل رایگان در آلمان

آلمان یکی از بهترین کشورها برای تحصیل در خارج از کشور است. این کشور ترکیبی منحصر به فرد از دانشگاه های عالی و کیفیت بالای زندگی را ارائه می دهد و با سایر مقاصد محبوب دانشجویان مانند انگلستان یا هلند نیز رقبا می کند. نه تنها بعضی از بهترین دانشگاه های جهان در این کشور قرار دارند، بلکه شما در واقع می توانید به صورت رایگان در آلمان تحصیل کنید. اگر می خواهید اطلاعات بیشتری کسب کنید.

چه کسی می تواند به طور رایگان در آلمان تحصیل کند؟

همه می توانند در آلمان بدون شهریه تحصیل کنند! درست است: آلمانی ها، اروپایی ها و همه غیر اروپایی ها می توانند بدون پرداخت شهریه در آلمان تحصیل کنند.

این واقعیت تقریباً در مورد تمام برنامه های تحصیلی در دانشگاه های دولتی صدق می کند. تنها یک کار ساده وجود دارد؛ اگر خارج از اتحادیه اروپا هستید ، قبل از ورود به کشور باید ویزا بگیرید و سپس می توانید تحصیلات خود را در آلمان به پایان برسانید.

در کدام دانشگاه های آلمان می توانم بطور رایگان تحصیل کنم؟

در آلمان به طور کلی می توانید به طور رایگان در دانشگاه های دولتی تحصیل کنید. در آلمان حدود ۳۰۰ دانشگاه دولتی و در کل بیش از ۱۰۰۰ رشته تحصیلی برای انتخاب وجود دارد. بنابراین گزینه های زیادی دارید!

برخی از بزرگترین دانشگاههای عمومی شامل موارد زیر هستند:

  • دانشگاه کلن
  • دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ (LMU)
  • دانشگاه گوته فرانکفورت
  • دانشگاه آخن
  • دانشگاه مونستر
  • دانشگاه روهر بوخوم
  • دانشگاه دویزبورگ-اسن
  • دانشگاه هامبورگ
  • دانشگاه فنی مونیخ (TUM)
  • دانشگاه ورزبورگ

آیا پرداخت شهریه در آلمان وجود دارد؟

به طور کلی می توانید به طور رایگان در آلمان تحصیل کنید. اما چند استثنا وجود دارد که در آن موارد باید شهریه خود را بپردازید:

فقط دانشگاه های دولتی بدون شهریه هستند. اگر در یکی از تقریباً ۱۰۰ دانشگاه خصوصی تحصیل کنید ، انتظار می رود شهریه آن را بپردازید و آن شهریه با آنچه در کشورهایی مانند انگلستان یا ایرلند می پردازید برابر است. با این حال ، به دلیل رقابت آنها با دانشگاه های ارزان دولتی ، مدارس خصوصی در آلمان تمایل دارند برنامه های تخصصی و مزایای دیگری را ارائه دهند تا ارزش پرداخت شهریه را داشته باشند. و البته ، شما ممکن است واجد شرایط دریافت بورس تحصیلی باشید.

دانشگاه های آلمان بین برنامه های کارشناسی ارشد “پیوسته” و “نا پیوسته” تفاوت قائل هستند. برنامه های پیوسته برنامه هایی هستند که می توانید بلافاصله پس از اتمام لیسانس ، در آن ثبت نام کنید. برنامه های نا پیوسته معمولاً مستلزم این است که دانشجویان تجربه کار پس از لیسانس داشته باشند. برای چنین برنامه های تحصیلی نا پیوسته معمولاً حتی در دانشگاه های دولتی ملزم به پرداخت شهریه هستید. این رشته ها نسبتاً کم هستند اما به عنوان مثال ” مدیریت اجرایی” یکی از آنهاست و همچنین برخی از برنامه های تخصصی کارشناسی ارشد.

آیا می توانم بعد از فارغ التحصیلی از دانشگاه در آلمان بمانم؟

بله ! فارغ التحصیلان بین المللی دانشگاه های آلمان می توانند در حالی که به دنبال کار هستند در آلمان بمانند و این در مورد همه دانشجویان، فارغ از کشور مبدا صدق می کند. اگر شهروند خارج از اتحادیه اروپا هستید ، می توانید بعد از فارغ التحصیلی درخواست اقامت ۱۸ ماهه کنید.

با ویزاهایی مانند “ویزای جستجوی کار ” یا “ویزای کار پس از تحصیل” ، می توانید شغلی را انتخاب کنید که متناسب با شرایط شما باشد. و به شما اجازه داده می شود که در طی این ۱۸ ماه هر کاری را انجام دهید. در مورد اجازه اقامت فارغ التحصیلان اطلاعات بیشتر را می توانید از سفارت آلمان دریافت کنید.

اگر به دنبال بهترین روش برای مهاجرت هستید با ما تماس بگیرید. همچنین می توانید با دنبال کردن صفحه اینستاگرام ما از آخرین اخبار مهاجرت مطلع شوید. فرم ارزیابی را پر کنید تا ما با شما تماس بگیریم.

 

۱۳۹۹/۴/۱۹ ۱۵:۰۴:۱۳ ۱۹ تیر ۱۳۹۹ |دسته‌بندی: مقالات آلمان|برچسب‌ها: , , |

نظر بگذارید