سیستم آموزشی آلمان

در ادامه مقاله قبلی به بررسی دو مدرسه دیگر در سیستم آموزشی آلمان می پردازیم.

Gesamtschule

یا مدرسه جامع فقط در بعضی از ایالت ها یافت می شود. جای هر دو Hauptschule و Realschule را می گیرد. این دانش آموزن با سطوح توانایی مختلف در کلاس های پنجم تا دهم ثبت نام می کند. دانش آموزانی که به طور رضایت بخش Gesamtschule را تا کلاس نهم تکمیل می کنند ، گواهینامه Hauptschule را دریافت می کنند ، در حالی که کسانی که به طور تحصیلات خود را ت کلاس دهم به پایان می رسانند ، گواهی Realschule را دریافت می کنند.

 

Berufsschule 

علاوه برHauptschule  و  Realschule سطح  Berufsschule وجود دارد، که ترکیبی از مطالعه علمی پاره وقت و کارآموزی می باشد. تکمیل موفقیت آمیز یک برنامه کارآموزی منجر به صدور گواهینامه در یک تجارت خاص یا زمینه کاری می شود. کنترل این مدارس با سایر مدارس که در اینجا ذکر شده متفاوت است و با مسئولین مدارس محلی و منطقه ای نمی باشد بلکه با دولت ، صنعت و اتحادیه های کارگری فدرال ارتباط دارد.

مهم نیست که دانش آموز در چه نوع مدرسه ای شرکت می کند ، او باید حداقل نه سال آموزش را تمام کند. به عنوان مثال ، دانش آموزانی که از یک Gymnasium خارج می شوند ، باید تا پایان سال نهم در یک Realschule یا Hauptschule  ثبت نام کنند. دانشجویان ملزم به تحصیل حداقل یک زبان خارجی حداقل به مدت پنج سال هستند. آموزش زبان خارجی دوم در Gymnasium لازم است.

 

سال تحصیلی

سال تحصیلی در آلمان از دو ترم تشکیل شده است و به طور معمول از اواسط تا پایان آگوست آغاز می شود. تعطیلات طولانی تر در کریسمس و تابستان وجود دارد. تعطیلات کوتاهتر نیز در حدود عید پاک و در پاییز است. در تعطیلات عمومی مدرسه نیز تعطیل است. تعطیلات کریسمس معمولاً دو هفته و استراحت تابستان در حدود شش هفته است.

 

آموزش عالی

انواع مختلفی از مراکز دانشگاهی در آلمان وجود دارد. دانشگاه های کلاسیک ، طبق سنت الکساندر فون هومبولت ، آموزش عمومی گسترده ای را ارائه می دهند و دانشجویان معمولاً تا شش سال در آنها شرکت می کنند. با این وجود ، در سالهای اخیر تغییراتی در برنامه درسی ایجاد شده است که به یک دانشجوی دانشگاه (در یک دانشگاه عادی یا فنی) اجازه می دهد به طور معمول لیسانس را در هر شش یا هفت ترم دریافت کند. یک مدرک کارشناسی ارشد معمولاً به سه یا چهار ترم اضافی نیز نیاز دارد.

مدت زمان اخذ مدرک دانشگاه بستگی به دانشگاه دارد و نه ایالت. برنامه درسی ممکن است از در هر مرکز متفاوت باشد. دانشگاه های فنی (Technische Hochschulen) بیشتر هدف آموزش دانشجویان برای مشاغل خاص را دارند. همچنین مدارسی به نام Hochschulen برای هنر و موسیقی وجود دارد.

همچنین بسیاری از مدارس خصوصی وجود دارند که برنامه های مختلفی را در موضوعات مختلف ارائه می دهند. بسیاری از این مدارس آموزش را به زبان انگلیسی ارائه می دهند.

اگر به دنبال بهترین روش برای مهاجرت هستید با ما تماس بگیرید. همچنین می توانید با دنبال کردن صفحه اینستاگرام ما از آخرین اخبار مهاجرت مطلع شوید. فرم ارزیابی را پر کنید تا ما با شما تماس بگیریم.

۱۳۹۹/۴/۱۲ ۸:۴۹:۴۹ ۱۲ تیر ۱۳۹۹ |دسته‌بندی: مقالات آلمان|برچسب‌ها: , , |

نظر بگذارید