مشاغل مورد نیاز در آلمان

>>>مشاغل مورد نیاز در آلمان

مشاغل مورد نیاز در آلمان

شرکت های آلمانی به دنبال کارکنان واجد شرایط هستند. متقاضیان بین المللی شانس بالایی در این حرفه ها دارند. بازار کار آلمان نیازمند زنان و مردان آموزش دیده است و متخصصان خارجی در شغل هایی که به طور خاص در بازار تقاضا هستند چشم انداز خوبی برای آینده شغلی خود دارند. مشاغل مورد نیاز در آلمان ممکن است تغییرات اندکی داشته باشد اما به طور کلی مشاغل مورد نیاز در آلمان در حوزه های مشخصی قرار دارند.

براساس یک تحقیق که توسط Bertelsmann Stiftung انجام شده و در فوریه ۲۰۱۹ منتشر شد، آلمان وابسته به مهاجرت از کشورهای خارج از اروپا است. بر اساس این گزارش : تا سال ۲۰۶۰، آلمان سالانه حداقل ۲۶۰،۰۰۰ نفر مهاجر نیاز خواهد داشت. در این گزارش اعلام شده که سالانه حدود ۱۱۴،۰۰۰ مهاجر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا می توانند وارد آلمان شوند. این بدان معنی است که حدود ۱۴۶،۰۰۰ زن و مرد باید از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا به آلمان مهاجرت کنند.

در دسامبر ۲۰۱۸، دولت فدرال قانون مهاجرت افراد متخصص و آموزش دیده را تصویب کرد که هدف آن ساده تر کردن دسترسی به بازار کار آلمان برای شهروندان خارج از اتحادیه اروپا، با شرایط تخصصی و حرفه ای است. این قانون باید توسط مجلس بوندستاگ تصویب شود. این طرح قرار است که در اوایل سال ۲۰۲۰ به اجرا درآید.

کدام مشاغل در آلمان مورد نیاز است؟

۱. توسعه دهندگان نرم افزار و برنامه نویسان

۲. مهندسان الکترونیک، برق، اتصالات الکتریکی

۳. پرستاران

۴. مشاوران IT، تحلیلگران فناوری اطلاعات

۵. اقتصاددانان، کارشناسان مدیریت بازرگانی

۶. مشاوران مشتری، مدیران بانکی

۷. دستیار تولید

۸. نمایندگان فروش و دستیار فروش

۹. مدیران فروش، مدیران محصول

۱۰. معماران، مهندسان عمران

 

آیا موقعیت شغلی برای خارجی ها در آلمان وجود دارد؟

افراد خارجی متخصص جویای کار در برخی حرفه های خاص از فرصت های بسیار خوبی برخوردارند. به عنوان مثال، فرصت های شغلی زیادی برای مهندسان، پزشکان، پرستاران، و همچنین در مشاغل  بازاریابی وجود دارد.

مشاغل با بهترین دستمزد در آلمان کدام هستند؟

دانشمندان، پزشکان و مهندسان از بهترین گروه های حرفه ای برای کسب درآمد هستند. با این حال، در آلمان، درآمدها نه تنها به خاطر حرفه تفاوت دارند بلکه تفاوت های منطقه ای هم وجود دارد.

بهترین کارفرماها در آلمان کدام هستند؟

دو فهرست رتبه بندی از شرکت هایی که محبوب هستند و کارفرمایانی که شهرت خوبی در آلمان دارند وجود دارد.

چطور می توان در آلمان شغلی پیدا کرد؟

برای پیدا کردن کار در آلمان می توانید به مرکز مشاغل مراجعه کنید یا از پورتال های کاری و شبکه های کسب و کار کلیدی استفاده کنید. این وبسایت ها برنامه های نوآورانه همراه با موقعیت های ایجاد شده شغلی شگفت انگیز برای دسترسی به بازار کار ارائه می دهند.

ما راهنمایی زیادی در مورد درخواست شغل داریم، مثلا اسناد و گواهینامه هایی که باید آماده کنید و نحوه ساخت رزومه که برای شرکت های آلمانی باید داشته باشید. و همچنین می دانیم که از کدام اشتباهات هنگام درخواست کار باید قطعا اجتناب کنید. زمانی که مصاحبه ای دارید، باید بدانید چه مسائلی بر مدیران منابع انسانی آلمان چه تاثیری دارد. ما یک لیست از آنچه در یک مصاحبه در انتظار شماست جمع آوری کرده ایم و در اختیار شما عزیزان خواهیم گذاشت.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید. اینستاگرام ما را دنبال کنید و از طریق فرم ارزیابی رایگان در وبسایت ما شرایط خود را بررسی نمایید.

 

۱۳۹۸/۳/۲ ۶:۰۰:۵۴ ۲ خرداد ۱۳۹۸ |دسته‌بندی: مقالات آلمان|برچسب‌ها: , |

نظر بگذارید