سیستم آموزش در استرالیا

>>>سیستم آموزش در استرالیا

تحصیلات ابتدایی

در سیستم آموزش استرالیا، آموزش ابتدایی و متوسطه از طریق مدارس دولتی و غیر دولتی ارائه می شود. دولت های ایالتی مسئولیت عمده ای برای آموزش در مدارس دولتی دارند و به میزان قابل توجهی به بودجه مدارس غیر دولتی کمک می کنند. بیشتر دانش آموزان در مدارس دولتی ثبت نام می شوند که تحت مسئولیت مستقیم وزیر آموزش و پرورش منطقه یا ایالت فعالیت می کنند ، و بقیه مدارس غیر دولتی را انتخاب می کنند. نقش دولت فدرال در رابطه با مدرسه شامل ارائه کمکهای مالی قابل توجه تکمیلی به مقامات دولتی و غیر دولتی مدارس برای حمایت از اولویت ها و استراتژی های توافق شده است. تحصیل از ۶ تا ۱۵ سالگی در کلیه ایالت ها به جز تاسمانیا اجباری است ، جایی که این عدد ۱۶ سال افزایش می یابد. با این وجود ، در اکثر ایالت ها ، کودکان هنگام ثبت نام در سال مقدماتی یا مهدکودک ، مدرسه ابتدایی را از ۵ سالگی شروع می کنند ، و پس از آن آموزش ابتدایی ادامه می یابد، به مدت شش یا هفت سال بسته به ایالتی که در آن زندگی میکنند. بسته به ایالت و طول مدت تحصیلات ابتدایی ، آموزش متوسطه برای پنج یا شش سال در دسترس است. دانش آموزان معمولاً وقتی از ۱۲ یا ۱۳ سالگی تحصیلات متوسطه خود را شروع می کنند ، به اتمام ۱۲ سال در سن ۱۷ یا ۱۸ سالگی می رسند. ارتباط بین بخش های آموزش تئوری و یادگیری عملی بسیار مستحکم است ، بخشی از طریق معرفی چارچوب مهارت های استرالیا (www.aqf.edu.au) که یک سیستم واحد و متشکل از دوازده مدرک ملی در مدارس ، آموزش های فنی و حرفه ای (کالج های فنی و تحصیلات تکمیلی و ارائه دهندگان آموزش خصوصی) و بخش آموزش عالی (عمدتا دانشگاه ها) است. همه این مدارک به هم پیوند می خورد و یک سیستم ملی آموزشی با اطمینان و با کیفیت بسیار بالا قابل مشاهده است ، که باعث تقویت یادگیری مادام العمر و وجود یک سیستم آموزش و پرورش یکپارچه و متنوع می شود.

 

آموزش عالی

هدف اصلی آموزش عالی استرالیا این است که افراد بتوانند تواناییهای خود را برای مشارکت مؤثر در بازار کار ، مشارکت سازنده در جامعه و رشد و پیشرفت شخصی توسعه دهند. برای پیشرفت دانش و درک بالاتر، کمک به استفاده از دانش به نفع اقتصاد و جامعه است. این سیستم افراد را قادر می سازد متناسب با نیازهای اقتصاد دانش بنیان سازگار در سطح محلی ، منطقه ای و ملی آموزش ببینند. دانشگاه های استرالیا مؤسسات معتبر خودمختاری هستند که توسط قانون فدرال ، ایالتی یا محلی تأسیس شده اند. اولین دانشگاه ها در چهار مستعمره اصلی، دانشگاه سیدنی در سال ۱۸۵۰، دانشگاه ملبورن در سال ۱۸۵۳، دانشگاه آدلاید در سال ۱۸۷۴ و دانشگاه تاسمانی در سال ۱۸۹۰ تاسیس شدند. دانشگاه کوئینزلند و دانشگاه استرالیا غربی پس از تشکیل فدراسیون در سال ۱۹۰۱ تاسیس شد ، در حالی که سایر دانشگاه ها و دانشکده ها بین جنگ های جهانی و دهه ۱۹۶۰ تاسیس شدند. اولین دانشگاه خصوصی استرالیا در سال ۱۹۸۷ تأسیس شد. در سال ۱۹۸۸ ، دولت فدرال تغییرات گسترده ای را ایجاد کرد که آموزش عالی با بودجه عمومی را اصلاح کرد و آن را هماهنگ با نیازهای اقتصادی کشور به کار گرفت. ساختار قبلی سیستم آموزش عالی (با تقسیم به دو گروه ، دانشگاه ها و دانشکده های آموزش پیشرفته) جایگزین یک “سیستم ملی متحد” (UNS) شد.

در حال حاضر ۳۹ دانشگاه (از جمله دو دانشگاه خصوصی) و ۷ موسسه آموزش عالی دیگر با حمایت دولت مشترک المنافع وجود دارد. همچنین طیف گسترده ای از موسسات آموزش عالی خصوصی ، از جمله کالج های مذهبی و ارائه دهندگان دوره هایی با تخصص در زمینه های خاص هنری و حرفه ای وجود دارد. اطلاعات جامع در مورد مؤسسات و دوره های ارائه شده آنها را می توانید در سایت های www.dest.gov.au/higelled/ausunis.htm  و http: //cricos.dest.gov.au مشاهده کنید. دانشگاه های دارای بودجه عمومی درآمد خود را از منابع متعددی دریافت می کنند مانند منابع دولت ، هزینه های تحصیلی ، سرمایه گذاری در صنعت ، اسناد رسمی و فعالیت های تجاری. دولت فدرال در سال ۱۹۸۹ طرح مشارکت در آموزش عالی (HECS) را معرفی کرد تا بخشی از هزینه های تحصیلات عالی را از دانشجویان دریافت کند. این سازمان توسط وزارت آموزش ، علوم و پرورش اداره می شود. سهم HECS برای شهروندان استرالیا ، افراد دارای اقامت دائم استرالیا و شهروندان نیوزیلند ثبت نام شده در یک دوره آموزش عالی که توسط دولت فدرال تأمین شده است ، اعمال می شود. دانشجویان خارجی به غیر از دانشجویان کشور نیوزیلند، مشمول پرداخت هزینه های تعیین شده هستند. آموزش عالی در سطح فدرال از طریق وزارت آموزش ، علوم و پرورش انجام می شود که مسئولیت توسعه سیاست آموزش عالی و مدیریت برنامه را بر عهده دارد.

در بخش بعدی به بررسی جزئیات بیشتر در سیستم آموزش استرالیا می پردازیم. اگر به دنبال بهترین روش برای مهاجرت هستید با ما تماس بگیرید. همچنین می توانید با دنبال کردن صفحه اینستاگرام ما از آخرین اخبار مهاجرت مطلع شوید. فرم ارزیابی را پر کنید تا ما با شما تماس بگیریم.

 

۱۳۹۹/۵/۹ ۸:۴۳:۳۳ ۹ مرداد ۱۳۹۹ |دسته‌بندی: مقالات استرالیا|برچسب‌ها: , , |

نظر بگذارید