اشتغال در کانادا

بالاترین میزان اشتغال در کانادا در ماه آوریل

کانادا سالانه بیش از ۴۲۶،۰۰۰ شغل جدید ایجاد کرده است که اکثر آنها نیز تمام وقت می باشد. در حوزه ایجاد اشتغال در کانادا، این کشور در ماه آوریل پرچمدار بود، و بیشترین میزان ایجاد اشتغال در کانادا را در آن یک ماه به ثبت رساند. ایجاد اشتغال در کانادا در ماه آوریل به ۱۰۷،۰۰۰ عدد افزایش یافت که استان های انتاریو، کبک، آلبرتا و جزیره پرنس ادوارد از آن بیشترین بهره را بردند.

افزایش غیرمنتظره در اشتغال به میزان قابل توجهی از ۱۰،۰۰۰ شغل خالص پیش بینی شده بیشتر بوده و به کاهش نرخ بیکاری کانادا به ۵.۷ درصد که کمی پایین تر از ۵.۸ در ماه مارس است، کمک کرده است. از مشاغل جدید در آوریل، تعداد ۷۳،۰۰۰ عدد تمام وقت بودند و اکثریت اشتغال، ۸۴،۰۰۰ عدد، در بخش خصوصی رخ داد. بر مبنای سالانه، میزان اشتغال به ۴۲۶،۰۰۰ عدد افزایش یافت، که ۲۴۸،۰۰۰ آن تمام وقت بود.اداره آمار کانادا گزارش داد که ایجاد اشتغال برای جوانان ۱۵ تا ۲۴ ساله، افراد بالای ۵۵ سال و زنان در سنین ۲۵ تا ۵۴ ساله افزایش یافته است.

بریان دپرتو، اقتصاددان ارشد بانک Dominion Toronto، در گزارشی روز نوشت: تقریبا تمامی شاخص های کیفیت در این ماه با افزایش مواجه شدند: بیشترین میزان بهره بری از افزایش مشاغل تمام وقت برای کارفرماها به جای افراد خوداشتغال، افزایش ورود کانادایی ها به بازار کار و درآمدهای بالا. “این را به عنوان پیامی ببینید که نشان می دهد کارفرمایان هنوز به اقتصاد کانادا باور دارند.” بلومبرگ نیوز گفت افزایش اشتغال منعکس کننده این واقعیت است که به جای کاهش بیکاری اقتصاد کانادا در حال سرمایه گذاری بر روی کارگران جدید که شامل مهاجران و افراد ۲۴ ساله و جوانتر هستند، می باشد.

بیشترین بهره بری در انتاریو

انتاریو، پرجمعیت ترین استان کانادا، در ماه آوریل میزان افزایش اشتغال به ۴۷،۰۰۰ نفر را اعلام کرد، که طبق گزارش آمار کانادا، عمدتا به دلیل افزایش کار نیمه وقت در میان افراد ۱۵ تا ۲۴ ساله است.

میزان اشتغال در کبک به ۳۸۰۰۰ نفر افزایش یافت و نرخ بیکاری استان با ۰.۳ درصد کاهش به ۴.۹ درصد رسیده است، که کمترین میزان از زمانیست که در سال ۱۹۷۶ اداره آمار کانادا شروع به جمع آوری داده های مشابه کرده است.

آلبرتا همچنین در آوریل افزایش اشتغال به میزان ۲۱۰۰۰ عدد را اعلام کرد.

نیوبرانزویک تنها استان کانادا بود که در ماه آوریل با کاهش میزان اشتغال را مواجه شد و سایر استان های کانادا شاهد تغییرات اندک بودند.

دستاوردهای استخدام در سراسر صنایع مختلف گسترش یافت، به عنوان مثال در زمینه های :

  • عمده فروشی و خرده فروشی (+۳۲،۰۰۰)
  • ساخت و ساز (+۲۹،۰۰۰)
  • اطلاعات، فرهنگ و تفریح ​​(+۱۴،۰۰۰)
  • اداره های دولتی (+۹،۰۰۰)
  • کشاورزی (+۷،۰۰۰)

جهت بررسی شرایط خود می توانید با شیراز مهاجر تماس بگیرید و یا فرم ارزیابی رایگان را در وبسایت ما پر کنید. جهت اطلاع از آخرین اخبار مهاجرت اینستاگرام ما را دنبال کنید.

۱۳۹۸/۲/۲۵ ۶:۰۵:۱۵ ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ |دسته‌بندی: مقالات کانادا|برچسب‌ها: , |

نظر بگذارید