افزایش تقاضا برای برخی مشاغل در بریتیش کلمبیا

>>>افزایش تقاضا برای برخی مشاغل در بریتیش کلمبیا

در این مقاله به بررسی ده شغل در بریتیش کلمبیامی پردازیم که به دلیل کووید نوزده تقاضا برای آنها افزایش یافته است. این بیماری همه گیر تقاضا را در مشاغل خاص در استان بریتیش کلمبیا افزایش داده است.

بیماری همه گیر کووید نوزده نحوه کار کردن را در سراسر جهان تحت تأثیر قرار داده است. مسلم است که بسیاری از بخشها تحت تأثیر تعطیلی های مربوط به همه گیری قرار گرفتند، مانند بخش گردشگری. با این حال برخی از بخشها شاهد افزایش فرصت های شغلی بودند.

دولت فدرال در مورد چگونگی تأثیر این بیماری همه گیر بر نیروی کار در هر استان و قلمرو در کانادا تحقیقاتی انجام داده است. از این تحقیقات عنوان ۱۰ شغل که در زمان همه گیری در بریتیش کلمبیا تقاضا برای آنها افزایش یافته،  آورده شده است. مشاغل زیر به ترتیب کد طبقه بندی مشاغل ملی (NOC)  فهرست شده اند.

۱ . مدیران حقوق و دستمزد  (NOC 1432)

این متخصصان اطلاعات حقوق و دستمزد را جمع آوری، تأیید و پردازش می کنند. آنها همچنین حقوق و مزایای کارکنان یک سازمان را تعیین می کنند و سابقه حقوق و دستمزد را نیز حفظ می کنند.

پس از شروع همه گیری کووید نوزده، میزان اشتغال برای این شغل کمی کاهش یافت (۱۶ درصد کاهش در آوریل ۲۰۲۰ نسبت به آوریل ۲۰۱۹).

با این حال با توجه به افزایش تقاضا سطح اشتغال در این حوزه دوباره در حال بالا رفتن است. بسیاری از کارفرمایان باید از دست دادن درآمد غیرمنتظره به دلیل همه گیری را برطرف کنند و به شدت به مدیران حقوق و دستمزد نیاز دارند تا هزینه های کارکنان را محدود کنند.

۲ . تحلیلگران و مشاوران سیستم های اطلاعاتی  (NOC 2171)

این متخصصان الزامات سیستم ها را تجزیه و تحلیل و آزمایش می کنند و برنامه ها، سیاست ها و رویه های توسعه سیستم های اطلاعاتی را اجرا می کنند. آنها همچنین توصیه های خود را در مورد مسائل مربوط به سیستم های اطلاعاتی ارائه می دهند.

این شغل پس از شروع همه گیری شاهد روند صعودی بود و انتظار می رود پس از همه گیری نیز این روند ادامه یابد. این به این دلیل است که بسیاری از مشاغل بسته به کارکنان خود در خانه کار می کنند. در نتیجه آنها به فناوری نوآورانه و دسترسی امن داده ها نیاز دارند.

۳ . برنامه نویسان کامپیوتر و توسعه دهندگان رسانه های تعاملی  (NOC 2174)

برنامه نویسان رایانه، کد رایانه را برای نرم افزار، پردازش داده ها و سیستم عامل ها و نرم افزارهای ارتباطی می نویسند، تغییر می دهند، ادغام و آزمایش می کنند. توسعه دهندگان رسانه های تعاملی بر برنامه های تلفن همراه، نرم افزارهای آموزشی، بازی های رایانه ای، فیلم، ویدئو و سایر رسانه ها تمرکز می کنند.

آنها کد کامپیوتر را برای نرم افزار، پردازش داده ها، بازی های رایانه ای، فیلم، ویدئو و موارد دیگر می نویسند، تغییر می دهند، ادغام و آزمایش می کنند.

اشتغال این متخصصان پس از شروع همه گیری افزایش چشمگیری داشته است. این به منظور ارائه نرم افزار رایانه مورد نیاز برای کارمندانی است که در خانه کار می کنند.

۴ . دستیاران معلم ابتدایی و راهنمایی  (NOC 4413)

این دستیاران معلم از دانش آموزان پشتیبانی می کنند و در تدریس و سایر وظایف به معلمان کمک می کنند. آنها تمایل دارند بر آموزش و مدیریت رفتار تمرکز کنند.

میزان اشتغال در این شغل در آوریل ۲۰۲۰ در مقایسه با آوریل ۲۰۱۹ به میزان ۴۴ درصد افزایش یافته است.

بسیاری از مدارس در بریتیش کلمبیا به دلیل محدودیت های مربوط به کووید مجبور به تغییر آموزش به روش آنلاین شدند. پس از از سرگیری یادگیری در کلاس، بودجه برای حمایت از اقدامات بهداشتی و ایمنی و گروه های آموزشی جدید از جمله دستیاران معلم افزایش یافت.

دستیاران معلم همچنان نقش مهمی را در کلاس درس ایفا خواهند کرد، چه آن کلاس به صورت حضوری باشد چه آنلاین و یا هر دو.

۵. متخصصان فروش فنی (NOC 6221)

متخصصانی مانند متخصصین فروش فنی، کالاها و خدمات فنی را به دولت ها و همچنین موسسات تجاری و صنعتی می فروشند. برخی نیز در تجارت عمده فروشی کار می کنند.

پس از اعلام همه گیری کووید نوزده در مارس ۲۰۲۰ ، اشتغال این متخصصان به میزان قابل توجهی کاهش یافت. با این حال، تا ماه می، اشتغال متخصصان فروش فنی بهبود یافت و همچنان در حال افزایش بوده است.

۶ . آشپز  (NOC 6322)

آشپزها غذا را آماده کرده و می پزند. آنها در رستوران ها، هتل ها، بیمارستان ها، موسسات آموزشی و سایر موسسات کار می کنند.

در مارس ۲۰۲۰ رستوران ها به روی مشتریان بسته شد و بسیاری از آشپزها کار خود را از دست دادند. بسیاری از رستوران ها به سفارش آنلاین و تحویل در خانه روی آوردند که این امر نیاز به استخدام آشپزهای بیشتر را افزایش داد.

بسیاری از آشپزها نیز توسط مبتکرانی که آشپزخانه های تجاری را اجاره می دهند مورد توجه هستند. این آشپزخانه ها به بیرون غذا می دهند اما به رستوران متصل نیستند. این بدان معناست که تقاضا برای آشپزها افزایش یافته است حتی اگر آنها برای کار در محیط سنتی استخدام نشده باشند.

۷ . سرایداران، مراقب ها و سرپرستان ساختمان  (NOC 6733)

این متخصصان ساختمان های تجاری، موسسه ای و مسکونی را نظافت و نگهداری می کنند. سرپرستان ساختمان مسئول عملکرد تأسیسات هستند.

آنها پس از اعلام همه گیری در مارس ۲۰۲۰ شاهد افزایش قابل توجه تقاضا بوده اند. این به دلیل افزایش نیاز به نظافت و ضدعفونی شدید برای مهار شیوع کووید نوزده است.

۸ . حمل کننده بار  (NOC 7452)

جابجا کننده بار، جا به جایی، بارگیری و تخلیه وسایل و بار را انجام می دهد. میزان اشتغال این شغل در آوریل ۲۰۲۰ در مقایسه با آوریل ۲۰۱۹ تقریباً دو برابر (افزایش ۹۱ درصدی) شد.

افزایش تقاضا به دلیل نیاز به بارگیری و تخلیه اقلام ضروری مانند غذا، محصولات تمیز کننده و تجهیزات حفاظت شخصی (PPE) است.

۹ . رانندگان کامیون حمل و نقل  (NOC 7511)

این رانندگان کامیون از کامیون های سنگین استفاده می کنند و کالا را در مسافت های کوتاه، بین استانی و بین المللی حمل می کنند. این متخصصان در طول بیماری همه گیر کووید نوزده کالا را به صنایع مختلف تحویل می دهند.

دولت برای رفع نیازهای رانندگان کامیون در طول کووید نوزده در قسمت هایی مانند ایستگاه های بازرسی، مناطق استراحت و کامیون های مواد غذایی تغییراتی ایجاد کرد.

۱۰ . معدنچیان تولید و توسعه زیرزمینی  (NOC 8231)

این متخصصان ماشین آلات معدنی را برای استخراج زغال سنگ و سنگ معدن در معادن زیرزمینی حفاری، منفجر و کار می کنند. آنها همچنین تونل ها و گذرگاه هایی را برای سهولت انجام عملیات معدنی می سازند.

پس از اعلام همه گیری اشتغال این متخصصان به میزان قابل توجهی کاهش یافت. با این حال در حال حاضر فرصت های شغلی جدید و تقاضای بیشتر وجود دارد.

چگونه می توانید به بریتیش کلمبیا مهاجرت کنید اگر در یکی از این مشاغل کار می کنید؟

مهاجرت اقتصادی به استانهای کانادا به منظور رفع نیازهای بازار کار برای حمایت از رشد اقتصادی کانادا طراحی شده است. برای کسانی که دارای تجربه کاری در مشاغل مورد تقاضای استان هستند، راه هایی برای اقامت دائم وجود دارد.

اگر در یکی از مشاغل زیر تجربه دارید می توانید از تجربه کاری ماهر خود برای درخواست اقامت دائم از طریق سیستم اکسپرس اینتری استفاده کنید.

  • تحلیلگران و مشاوران سیستم های اطلاعاتی
  • برنامه نویسان کامپیوتر و توسعه دهندگان رسانه های تعاملی
  • متخصصان فروش فنی
  • آشپز
  • معادن تولید و توسعه زیرزمینی

این مشاغل با توجه به کدهای NOC خود “ماهر” در نظر گرفته می شوند. شما می توانید تحت یکی از سه برنامه اصلی مهاجرت کلاس اقتصادی کانادا اقدام کنید:

  • برنامه کارگران ماهر فدرال (FSWP)
  • برنامه معاملات ماهر فدرال (FSTP)
  • کلاس تجربه کانادایی (CEC)

علاوه بر این بریتیش کلمبیا برنامه نامزدی استانی (PNP) خود را دارد.

جهت اطلاع از بهترین روش های مهاجرت با ما تماس بگیرید.

۱۴۰۰/۵/۱۵ ۱۰:۳۶:۵۰ ۱۵ مرداد ۱۴۰۰ |دسته‌بندی: مقالات کانادا|برچسب‌ها: , , |

نظر بگذارید