افزایش دانشجویان بین المللی در کانادا

>>>افزایش دانشجویان بین المللی در کانادا

استقبال کانادا از بیش از ۴۰۰،۰۰۰ دانشجوی بین المللی در سال ۲۰۱۹

افزایش تعداد دانشجویان بین المللی در کانادا طی سالهای اخیر بسیار چشم گیر بوده است. تعداد ویزاهای تحصیلی کانادا از سال ۲۰۱۵ تاکنون تقریبا دو برابر شده است. اغلب دانشجویان از کشورهای هند، چین، کره جنوبی، فرانسه، ویتنام، برزیل، ایران، نیجریه، آمریکا و ژاپن به کانادا آمده اند.

ده کشور برتر مبدا دانشجویان بین المللی

هند با اختلاف زیاد همچنان برترین کشور فرستنده دانشجو در سال ۲۰۱۹ باقی مانده است. در حدود ۱۴۰۰۰۰ مجوز تحصیلی که شامل ۳۵ درصد از کل ویزاهای تحصیلی می شود، متعلق به ملیت هندی است. چینی ها با ۸۵۰۰۰ ویزا، ۲۱ درصد از کل مجوزهای تحصیلی را دریافت کردند. کره جنوبی با فاصله، ۴ درصد کل را با ۱۷۰۰۰ مجوز تحصیلی تشکیل داده است. فرانسه، ویتنام، برزیل، ایران، نیجریه، آمریکا و ژاپن نیز سایر کشورهای تشکیل دهنده ده مبدا برتر دانشجویان بین المللی در کانادا هستند.

مهمترین مبدا و علت افزایش دانشجویان بین المللی در کانادا حضور دانشجویان هندی است. همچنین کشوری مانند ویتنام که در سال ۲۰۱۵ تنها ۳۰۰۰ دانشجوی تازه وارد در کانادا داشته، اکنون این میزان را به ۱۲۰۰۰ دانشجو در سال ۲۰۱۹ رسانده است.

ایران یکی دیگر از علت های مهم این افزایش است. میزان دانشجویان تازه وارد این کشور از سال ۲۰۱۵ تاکنون حدودا چهار برابر شده است. برزیل، فیلیپین، بنگلادش، کلمبیا، ترکیه، مراکش و الجزیره نیز در میان کشورهایی هستند که با افزایش تعداد ویزاهای تحصیلی باعث افزایش تعداد کل دانشجویان بین المللی در کانادا شده اند.

 

چرا دانشجویان بین المللی به کانادا می آیند؟

کانادا هم اکنون چهارمین جمعیت بزرگ دانشجویان بین المللی را در جهان پس از آمریکا، انگلستان و استرالیا دارد. طبق تحقیقات اداره تحصیل بین الملل کانادا، دانشجویان به دلیل کیفیت آموزش در این کشور کانادا را به عنوان مقصد انتخاب می کنند. همچنین شهرت کانادا به عنوان جامعه ای پذیرا و گرم و گشترده یکی دیگر از این دلایل است. نرخ به نسبت پایین دلار کانادا هم مزید بر علت می باشد. با اینکه دانشجویان بین المللی شهریه بالاتری نسبت به شهروندان کانادایی می پردازند، هزینه زندگی در کانادا از دیگر مقصدهای برتر برای دانشجویان، به صرفه تر می باشد.

احتمالا بزرگترین مزیت کانادا امکان کار و مهاجرت در حین تحصیل و پس از آن است. دانشجویان بین المللی در حین تحصیل اجازه اشتغال به کار دارند که می تواند به پرداخت هزینه هایشان کمک کند. پس از اتمام دوره تحصیلی نیز می توانند ویزای کار پس از فارغ التحصیلی را دریافت کنند که منجر به اخذ سابقه کار در کانادا تا مدت سه سال می شود.

بیش از ۸۰ برنامه مهاجرتی نیز توسط دولت فدرال و مناطق و استان ها ارائه می شود که امکان درخواست برای اخذ آن ویزاها برای دانشجویان وجود دارد. اکثر این برنامه ها شخصی را که در کانادا کار یا تحصیل کرده باشد را در اولویت قرار می دهند.

با توجه به افزایش میزان دانشجویان بین المللی طی سالهای اخیر، به نظر می رسد در سالهای پیش رو نیز میزان پذیرش این دانجویان در کانادا رو به افزایش باشد.

اگر به دنبال بهترین روش برای مهاجرت هستید با ما تماس بگیرید. همچنین می توانید با دنبال کردن صفحه اینستاگرام ما از آخرین اخبار مهاجرت مطلع شوید. فرم ارزیابی را پر کنید تا ما با شما تماس بگیریم.

 

۱۳۹۸/۱۱/۳۰ ۵:۴۰:۲۰ ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ |دسته‌بندی: مقالات کانادا|برچسب‌ها: , , , |

نظر بگذارید