اقامت با امتیاز اکسپرس انتری پایین

>>>اقامت با امتیاز اکسپرس انتری پایین

آیا می توانم با CRS پایین وارد برنامه اکسپرس انتری بشوم؟ آیا شما در زمره کسانی هستید که امتیاز CRS پایینی دارند و احساس می کنند ارائه پروفایل اکسپرس انتری برای موقعیت آنها ارزش ندارد؟

خبر خوب این است که حتی اگر CRS پایینی داشته باشید هنوز می توانید به کانادا مهاجرت کنید.

شما ممکن است دورهای اخیر دعوت ها را دنبال کرده باشید و ببینید که بیشتر داوطلبانی که از طریق قرعه کشی های اخیر دعوتنامه ای برای درخواست اقامت دائم کانادا دریافت کرده اند در سیستم جامع رتبه بندی (CRS) بالاتر از ۴۶۰ امتیاز کسب کرده اند.

این می تواند در نگاه اول یک عامل دلسرد کننده باشد. با این حال دلایل زیادی وجود دارد که باعث می شود داشتن امتیاز پایین پیش بینی شده CRS شما را از ورود به برنامه اکسپرس انتری منصرف نکند.

برنامه اکسپرس انتری از متقاضیان سه برنامه مهاجرت کارگران ماهر فدرال تشکیل شده است: برنامه کارگر ماهر فدرال، برنامه مشاغل تخصصی فدرال و برنامه تجربه کانادایی.

هنگامی که وارد برنامه اکسپرس انتری می شوید براساس عواملی که شامل سن، تحصیلات، تجربه کار تخصصی و تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسوی می شوند، امتیاز CRS دریافت می کنید. این نمره تعیین کننده جایگاه شما در برنامه اکسپرس انتری است و شانس دعوت شما برای درخواست اقامت دائم کانادا خواهد بود.

ورود به برنامه اکسپرس انتری در صورت واجد شرایط بودن یک مزیت قطعی است و احتمال موفقیت در مهاجرت به کانادا را افزایش می دهد. در اینجا برخی از دلایل ذکر شده است.

اول اینکه آستانه های CRS اکسپرس انتری متغیر و غیرقابل پیش بینی هستند. آنچه ممکن است به عنوان امتیاز CRS پایین برای شما به نظر برسد در نهایت به شما امکان می دهد دعوتنامه درخواست (ITA)  را برای وضعیت اقامت دائم دریافت کنید.

دوم، پس از ورود به استخر اکسپرس انتری و کسب امتیاز زیر آستانه قبولی، می توانید منتظر افت امتیازها باشید یا به دنبال راه هایی برای بهبود آن. به عنوان مثال شما می توانید برای بهبود نمره CRS  خود با تلاش مجدد در آزمون زبان، کسب تجربه کار، ادامه تحصیل یا کار و تحصیل در کانادا تلاش کنید.

و اگر در بخش استخدام کار در کانادا به شما پیشنهاد شود ممکن است امتیاز CRS شما به اندازه کافی افزایش یابد تا بتوانید ITA را برای اقامت دائم دریافت کنید.

سوم، در حالی که سه برنامه اصلی فدرال وسیله اصلی ورود بسیاری از مهاجران اقتصادی به کانادا است، اکسپرس اینتری بخشی از یک سیستم گسترده استانی و ملی است که مسیرهای دیگر برای اقامت دائم را برای کارگران ماهر فراهم می کند.

از جمله آنها برنامه مهاجرت استانها یا PNP است که به استانها و مناطق کانادایی شرکت کننده اجازه می دهد کارگران خارجی و فارغ التحصیلان بین المللی را از طریق جریانهای هم تراز اکسپرس انتری برای اقامت دائم در کانادا معرفی کنند.

اگر قبلاً چندین روش برای بهبود CRS خود امتحان کرده اید، مانند موارد ذکر شده در بالا، دریافت نامزدی از یک استان گزینه بسیار عالی خواهد بود.

پس از ورود به استخر اکسپرس انتری و واجد شرایط بودن PNP ، ممکن است “اعلان علاقه” را از یک استان دریافت کنید. شما باید به استان مراجعه کنید و در صورت تأیید نامزدی استانی نامیده می شود که به طور خودکار ۶۰۰ امتیاز به شما در امتیاز CRS می دهد و اساساً تضمین می کند که برای درخواست اقامت دائم دعوت می شوید.

هفته گذشته کانادا از کاندیداهای اکسپرس انتری با امتیاز ۸۱۳ دعوت کرد که قبلاً نامزدی استانی دریافت کرده بودند و بنابراین ۶۰۰ امتیاز بیشتر نسبت به امتیاز کلی خود داشتند. این بدان معناست که داوطلبانی که در آن دور دعوت نامه ITA دریافت کرده اند، بدون معرفی استان، برای سرمایه انسانی خود تنها به امتیاز ۲۱۳ نیاز داشتند.

بنابراین حتی اگر امتیاز CRS شما برای برنامه های مهاجرتی فدرال به اندازه کافی بالا نباشد به این معنی نیست که دعوت شدن شما توسط یکی از استان های کانادا مقدور نخواهد بود و این دعوت می تواند منجر به صدور ویزای اقامت دائم کانادا شود.

سرانجام کانادا بالاترین اهداف مهاجرتی را در طول سه سال آینده در تاریخ خود تعیین کرده است. طبق برنامه سطح مهاجرت ۲۰۲۱-۲۰۲۳ ، کانادا قصد دارد از بیش از ۴۰۰۰۰۰ مهاجر جدید در سال استقبال کند که ۱۱۰،۰۰۰ از آنها قرار است از طریق اکسپرس انتری وارد شوند. این اهداف در سالهای بعدی همچنان افزایش می یابند و در سال ۲۰۲۳ به حداکثر ۱۱۳،۷۵۰ مهاجر می رسند. برای تحقق این اهداف بلند پروازانه کانادا مجبور است صدور تعداد زیادی دعوت نامه اکسپرس انتری را ادامه دهد و حتی ممکن است در قرعه کشی های آینده آستانه CRS بسیار پایین تری داشته باشد.

اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید ممکن است به نفع شما باشد که حتی با نمره CRS پایین وارد استخر اکسپرس انتری شوید زیرا روش های زیادی برای بهبود آن وجود دارد و شانس دریافت اقامت دائم را افزایش می دهید.

اگر به دنبال بهترین روش برای مهاجرت هستید با ما تماس بگیرید. همچنین می توانید با دنبال کردن صفحه اینستاگرام ما از آخرین اخبار مهاجرت مطلع شوید. فرم ارزیابی را پر کنید تا ما با شما تماس بگیریم.

۱۳۹۹/۱۰/۲۶ ۷:۱۴:۵۰ ۲۶ دی ۱۳۹۹ |دسته‌بندی: مقالات کانادا|برچسب‌ها: , , |

نظر بگذارید