مهاجرت به کدام استان در کانادا آسان تر است؟

>>>مهاجرت به کدام استان در کانادا آسان تر است؟

یک تصور غلط در مورد مهاجرت به کانادا این است که مهاجرت به برخی از استان ها نسبت به سایر استان ها راحت تر می باشد.

در صورت داشتن تمام معیارهای برنامه استانی (PNP) که متقاضی آن هستید، مهاجرت به هر استان می تواند آسانترین راه مهاجرت باشد. ممکن است مسیر برای شما واضح باشد اگر از یک استان خاص پیشنهاد شغلی داشته باشید، اما برای افرادی که هنوز وارد کانادا نشده اند چنین نیست.

یافتن PNP مناسب برای شما کمی شبیه به یافتن کلید مناسب برای قفل است. “تناسب مناسب” به شرایط شما و همچنین مهارت ها و تجربه ای که می توانید هنگام نیاز به بازار کار محلی ارائه دهید بستگی دارد. بیشتر مناطق در کانادا، به استثنای نوناووت و کبک، روش های خاص PNP خود را دارند. این مسیرهای مهاجرت متناسب با نیازهای خاص هر استان طراحی شده و برای گروه خاصی از مهاجران اعم از دانشجویان ماهر، غیر ماهر، کارآفرینان یا متخصصان بین المللی در نظر گرفته شده است.

گذشته از جریانات فدرال و کبک، در حال حاضر تقریباً ۸۰ روش منحصر به فرد در سراسر استانها و مناطق شرکت کننده در PNP وجود دارد.

یک کاندید استانی از طریق PNP ، مرتبط با سیستم Express Entry کانادا، به ۶۰۰ امتیاز اضافی نسبت به امتیاز سیستم جامع رتبه بندی(CRS)  دست پیدا می کند. اگر این امتیازات اضافی را کسب کنید تضمین می شود که شما برای درخواست اقامت دائم کانادا دعوت نامه ای از دولت کانادا دریافت خواهید کرد.

بسته به شرایط شخصی شما گزینه های زیادی در دسترستان قرار دارد:

اگر پیشنهاد کاری ندارید:

برنامه اولویت های سرمایه انسانی استان انتاریو (OINP) یکی از محبوب ترین گزینه ها برای کسانی است که پیشنهاد کاری ندارند. این روش دارای سه بخش مرتبط با Express Entry است و به طور فعال در سال ۲۰۲۰ دعوتنامه هایی را برای متقاضیان مهاجرت صادر کرده است. اگرچه پیشنهاد شغلی مورد نیاز نیست، شما باید یک پروفایل اکسپرس انتری و تجربه کاری فعال داشته باشید تا در نظر گرفته شده و برای درخواست اقامت دعوت شوید. برنامه استانی ساسکاچوانil  (SINP) گزینه دیگری برای متقاضیان بین المللی بدون پیشنهاد شغلی است. گروه بین المللی کارگران ماهر ساسکاچوان دارای دو روند بسیار فعال است که نیازی به پیشنهاد شغلی ندارند. اولین روند جریان متصل به اکسپرس انتری است که نیاز به پروفایل فعال در سیستم اکسپرس انتری فدرال دارد.

مورد دوم روش تقاضای اقامت در ساسکاچوان است که این شرط را ندارد. این روش کارگران ماهری را که توانایی تأمین نیازهای نیروی کار در ساسکاچوان را دارند به این استان دعوت می کند. برای احراز صلاحیت، متقاضی باید حداقل یک سال سابقه کار در یکی از موقعیت های ذکر شده در لیست مشاغل مورد نیاز ساسکاچوان داشته باشد.

سرانجام برنامه متقاضیان نوا اسکوشیا (NSNP) که یکی از گسترده ترین و ابتکاری ترین برنامه های استانی کانادا است، می باشد. این برنامه از چهار روش برای انتخاب نامزدهای اکسپرس انتری استفاده می کند.  متقاضیان دارای تجربه کاری در مشاغل خاص را شناسایی کرده و برای آنها دعوت نامه ارسال می کند. جز در رشته پزشکی که به پیشنهاد شغلی از این استان نیاز دارند، بقیه مشاغل نیازی به پیشنهاد شغلی ندارند.

اگر فرانسوی صحبت می کنید:

در خارج از استان کبک فرانسوی زبان، روش های دیگری نیز وجود دارند که متقاضیان آن دوزبانه هستند. برنامه استانی انتاریو متصل به اکسپرس انتری به استان این اجازه را می دهد از میان کارگران ماهر فرانسوی زبان که معیارهای دیگر را دارند و همچنین مهارت های زبان انگلیسی قوی دارند نیروی کار مورد نظر خود را جستجو کند. این جریان در شش ماه گذشته با صدور نزدیک به ۷۰۰ دعوت نامه فعال بوده است.

اگر در حوزه فناوری هستید:

دو مورد از مهمترین مسیرهای PNP برای متخصصان در حوزه فناوری روش هایی است که توسط استانهای انتاریو و بریتیش کلمبیا اداره می شود.

انتاریو به طور دوره ای “متخصصان فناوری” را در جریان اولویت سرمایه انسانی مرتبط با اکسپرس انتری قرار می دهد. این قرعه کشی ها افرادی را که دارای تجربه کار در یکی از شش شغل مشخص شده فناوری هستند، مانند مهندسان کامپیوتر و طراحان وب، هدف قرار می دهد. پیشنهاد کاری هم برای این روش لازم نیست.

در همین حال، برنامه پایلوتB.C. ، تقریباً به صورت هفتگی داوطلبان مهاجرت را برای درخواست اقامت استانی انتخاب می کند. داشتن پیشنهاد شغلی در یکی از ۲۹ شغل فناوری تعیین شده، شرط واجد شرایط بودن در این برنامه است.

اگر در استان یا منطقه ای تجربه کار یا تحصیل دارید:

بسیاری از PNP ها جریاناتی دارند که به نفع افراد با تجربه در استان یا منطقه است. برنامه های نامزد استانی مانیتوبا (MPNP) ، کارگر ماهر در مانیتوبا و کارگر ماهر در خارج از کشور امتیاز هایی را برای افرادی که در منیتوبا کار یا تحصیل کرده اند دارد. در جریان آموزش بین المللی خود منیتوبا همچنین دارای سه زیرمجموعه متمایز برای افرادی است که از موسسات تحصیلات تکمیلی مانیتوبا فارغ التحصیل شده اند.

PNP  یکی از بهترین روش های دریافت اقامت دائم در کانادا است

برنامه کاندیداهای استانی و اکسپرس انتری کانادا قرار است از هم اکنون تا سال ۲۰۲۲ نقش پررنگ و برجسته ای را در برنامه مهاجرت این کشور ایفا کنند.

پیش بینی می شود که پذیرش های ترکیبی برای برنامه های تحت مدیریت Express Entry و PNP کانادا تقریباً نیمی از تازه واردان کانادا را شامل شود.

علی رغم محدودیت های سفر موقت کانادا که توسط ویروس کرونا ایجاد شده است، بیشتر PNP ها هنوز دعوتنامه ها را ارسال می کنند.

افرادی که به طور جدی قصد مهاجرت به کانادا را دارند، در شیراز مهاجر از بررسی تمام گزینه های ممکن و مسیرها بهره مند می شوند. گزینه های متناسب با شرایط شما را به شما پیشنهاد داده و در کل مسیر شما را همراهی می کنیم.

 

۱۳۹۹/۶/۲۰ ۹:۳۷:۱۶ ۲۰ شهریور ۱۳۹۹ |دسته‌بندی: مقالات کانادا|برچسب‌ها: , , |

نظر بگذارید