نگرش کانادایی ها نسبت به مهاجرت

>>>نگرش کانادایی ها نسبت به مهاجرت

نگرش کانادایی ها همچنان نسبت به مساله مهاجرت مثبت است

بیشتر کانادایی ها نسبت به مهاجرت احساس مثبتی دارند ، احساسی که در تمام گروه های سنی وجود دارد اما بیشتر در بین نسل های جوان شیوع دارد. بیشتر کانادایی ها می گویند که مهاجرت به بهبود اقتصادی دراز مدت کانادا کمک می کند. در حدود ۶۱ درصد باور دارند مهاجرت به کانادا کمک خواهد کرد، ۲۲ درصد اظهار داشتند که مهاجران به بهبود شرایط اقتصادی آسیب می رساند و ۱۸ درصد از اظهار بی اطلاعی از نتیجه این مساله داشتند.

دولت کانادا همچنین برای بهبود اقتصادی بعد از ویروس کرونا به دنبال مهاجران است. اخیراً، وزیران مهاجرت کانادا برای بحث در مورد آینده مهاجرت پس از ویروس کرونا، در مورد اهمیت دانشجویان بین المللی و جذب مهاجران به جوامع روستایی کانادا دیدار کردند.

 

کانادایی ها پیوستن خانواده ها به هم را بزرگترین اولویت در سال ۲۰۲۰ می دانند

یک بررسی جدید نشان می دهد که کانادایی ها هنوز در مورد مهاجرت مثبت اندیش هستند، اما می خواهند پیوند خانواده را به عنوان یک اولویت نسبت به مهاجرت طبقه اقتصادی و طبقه پناهنده ببینند. کانادایی ها به طور کلی موافقند که مهاجرت برای بهبود اقتصادی این کشور در طولانی مدت اثرات مثبتی دارد اما می خواهند اعضای خانواده را در اولویت برنامه های مهاجرتی ببینند.

ویروس کرونا تعداد مهاجران را به ویژه در برنامه های حمایت مالی از خانواده و اسکان پناهندگان کاهش داده است. میزان مهاجران از طریق برنامه حمایت مالی از اعضای خانواده در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۷۸ درصد کاهش یافته است. میزان پرونده های پناهندگان نیز با ۸۵ درصد، و مهاجرت از روش های اقتصادی با ۵۲ درصد کاهش روبه رو بوده اند.

در یک نظرسنجی که اخیرا توسط انجمن مطالعات کانادایی انجام شده، حدود ۳۶ درصد از پاسخ دهندگان گفته اند که اعضای خانواده افرادی که قبلاً در کانادا بودند باید در اولویت سال ۲۰۲۰ قرار بگیرند. در سال ۲۰۱۶ این رقم تنها ۳۰ درصد بوده.

حمایت از اولویت بندی مهاجرت طبقاتی اقتصادی بین سالهای ۲۰۱۶ و ۲۰۲۰ در میزان ۲۷ درصد ثابت مانده است. طبقه پناهندگان کاهش چشمگیری در حمایت را از ۲۹ درصد در سال ۲۰۱۶ به ۱۶ درصد در سال ۲۰۲۰ شاهد بوده اند.

در مقایسه با سایر مناطق ، آلبرتا بیشترین حمایت را از پیوستن خانواده ها با میزان ۴۴ درصد داراست که عنوان می کنند این مساله باید اولویت اول کانادا باشد. این میزان فاصله زیادی با آتلانتیک کانادا (۴۲ درصد) و انتاریو (۳۶ درصد) نداشت. منیتوبا و ساسکاچوان کمترین میزان حمایت از خانواده ها را در مقایسه با سایر مناطق با میزان ۲۸ درصد داشتند. اگرچه این میزان همچنان بالاترین سهم در مقایسه با سایر طبقات مهاجرت را داشت.

این نتایج از ۱۵۳۱ کانادایی بالای ۱۸ سال بین ۳۱ ژوئیه تا ۲ آگوست جمع آوری شده است. با استفاده از داده های سرشماری سال ۲۰۱۶، نمونه ها همچنین بر اساس جنسیت، سن، زبان مادری، منطقه، سطح تحصیلات و حضور کودکان در خانه انتخاب شدند تا به میزان قابل اطمینان بودن نمونه ای کامل معرف از کل جمعیت کمک کنید.

منتقدان می گویند دولت کانادا برای اتحاد خانواده در طول بیماری همه گیر اقدامات کافی را انجام نمی دهد زیرا بسیاری از اعضای خانواده به دلیل تأخیرهای ایجاد شده در روال بررسی پرونده ها از هم جدا می مانند. در دادخواستی به سرپرستی عضو پارلمان جنی كوان، بیش از ۶۰۰۰ امضا برای ایجاد ویزای اقامت موقت ویژه فراهم شد تا همسران و فرزندان مهاجران بتوانند به اعضای خانواده خود در کانادا بپیوندند. اگرچه این دادخواست بیش از اندازه کافی برای مطرح شدن مورد حمایت قرار گرفت، اما تا زمان از سرگرفته شدن کار مجلس در ۲۳ سپتامبر به مجلس نمی رود.

هنگامی که برنامه های مهاجرت سال ۲۰۲۰-۲۰۲۲ در ماه مارس اعلام شد، قبل از شیوع ویروس کرونا، مهاجرت خانواده ها تا تعداد ۹۱۰۰۰ مهاجر جدید در سال تایید شده بود. طبق برنامه، تعداد مهاجرت از طریق طبقات اقتصادی و پناهندگی نیز بنا بود هر سال افزایش یابد.

اگر به دنبال بهترین روش برای مهاجرت هستید با ما تماس بگیرید. همچنین می توانید با دنبال کردن صفحه اینستاگرام ما از آخرین اخبار مهاجرت مطلع شوید. فرم ارزیابی را پر کنید تا ما با شما تماس بگیریم.

 

۱۳۹۹/۶/۱۳ ۹:۴۰:۴۷ ۱۳ شهریور ۱۳۹۹ |دسته‌بندی: مقالات کانادا|

نظر بگذارید