کمک مالی به پناهجویان

>>>کمک مالی به پناهجویان

احتمال افزایش میزان کمک مالی به پناهجویان در آلمان

 

در حالی که بیشتر کشورهای اروپایی درصدد هستند از ورود پناهجویان به خاک کشورشان جلوگیری کنند، وزیر کار کشور آلمان اعلام کرده کمک مالی نقدی به پناهجویان باید افزایش پیدا کند. هوبرتوس هایل، وزیر کار آلمان با ارائه طرحی خواستار افزایش کمک‌های مالی نقدی به پناهجویان است و این طرح با مخالفت هایی از طرف احزاب متحد مسیحی آلمان روبه رو شده است. درصورتی که پارلمان آلمان با این طرح موافقت و آن را تصویب کند از سال آینده اجرای آن عملی خواهد شد. هوبرتوس هایل، وزیر کار عضو حزب سوسیال دموکرات این کشور با ارائه طرحی خواستار افزایش کمک‌ مالی به پناهجویان در آلمان شده است.

بنا به گزارش روز یکشنبه ۱۹ اسفند وزیر کار آلمان در طرح خود خواسته است که پول توجیبی پناهجویانی که به شکل مجرد و یا بدون اعضای خانواده در آلمان زندگی می‌کنند از ۱۳۵ یورو به ۱۵۰ یورو در ماه، کمک مالی نقدی به جوانان پناهجویی که از ۱۴ تا ۱۷ سال دارند از ۷۶ یورو به ۷۹ یورو، کودکان و نوجوانان ۶ تا ۱۳ ساله از ۸۳ یورو به ۹۷ یورو و همچنین برای کودکان زیر ۶ سال باید به جای ۷۹ یورو به ۸۴ یورو افزایش یابد.

در برنامه جدید وزارت کار و امور اجتماعی در برلین عنوان شده که کمک مالی به پناهجویان باید مانند کمک‌های دیگر مالی به مستمندان و وابستگان به کمک مالی دولتی در آلمان سالانه با میزان بالا رفتن هزینه‌ها در این کشور افزایش پیدا کند. از سال ۲۰۱۶ میلادی تا کنون میزان کمک مالی نقدی به پناهجویان با افزایش عمومی هزینه‌ها در آلمان تطبیق داده نشده است. آخرین زمان افزایش کمک‌های نقدی دولت مربوط به سه سال پیش می‌شود.

 مخالفت احزاب متحد مسیحی با طرح افزایش کمک‌های نقدی

به گزارش روزنامه “بیلد آم زونتاگ”، تورستن فرای معاون فراکسیون احزاب متحده دموکرات مسیحی و سوسیال مسیحی آلمان در پارلمان این کشور از برنامه وزیر کار آلمان برای افزایش کمک‌های نقدی به پناهجویان انتقاد کرد و گفت با افزایش کمک‌های نقدی به پناهجویان پیام‌ نادرستی به کشورهای مبدا این پناهجویان داده می‌شود.

این سیاستمدار آلمانی همچنین گفت: “در حال حاضر آلمان بیشتر از همه کشورهای اروپایی دیگر مزایای اجتماعی به متقاضیان پناهندگی پرداخت می‌کند. این موجب بالا بردن انگیزه مطرح کردن درخواست پناهجویی در آلمان خواهد شد.” این سیاستمدار آلمانی خواستار کاهش قابل توجه کمک‌های نقدی به پناهجویانی شد که در ابتدا از کشور دیگر اروپایی تقاضای پناهندگی کرده‌اند.

“قرارداد دوبلین”  همان سیستم ثبت پناهجویان در هنگام ورود به اتحادیه اروپا است و طبق این قرارداد آن کشوری مسئول رسیدگی به درخواست پناهجو است که متقاضی برای اولین بار در اتحادیه اروپا، پا به خاک آن پا گذاشته و در آنجا ثبت نام کرده باشد. در صورتی که یک پناهجو در یک کشور اتحادیه اروپا برای اولین بار انگشت‌نگاری شده و به کشور دیگری برود، کشور دوم می‌تواند براساس قرارداد دوبلین، او را به همان کشور اول بازگرداند. پیش‌نویس طرح افزایش کمک‌های نقدی به پناهجویان باید به توافق سایر وزارت‌خانه‌ها در آلمان نیز برسد و در صورت پذیرش پارلمان این طرح از سال ۲۰۲۰ میلادی به مرحله اجرا در خواهد آمد.

با توجه به روند پذیرش پناهندگان و مسائل مرتبط با آن شیراز مهاجر در این راستا هیچگونه خدماتی ارائه نمی نماید و خبر فوق صرفا جهت اطلاع رسانی می باشد.

 

۱۳۹۷/۱۲/۲۱ ۶:۵۴:۱۴ ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ |دسته‌بندی: اخبار آلمان, اخبار و مقالات|برچسب‌ها: , |

نظر بگذارید