سوپر ویزا پدر و مادر   Parent and Grandparent Super Visa

این برنامه اولین بار در دسامبر سال ۲۰۱۱ توسط دولت کانادا ایجاد گردید. این ویزا برای تسهیل ورود پدر و مادر های افراد مقیم یا سیتی زن ایجاد گردید. در این برنامه پدر و مادر فرد مقیم دائم کانادا می توانند به عنوان ویزای توریستی تا مدت ۱۰ سال به کانادا ورود پیدا کنند و هر بار ۲ سال بمانند (برخلاف ویزای توریستی که حداکثر ۶  ماه است.)

شرایط مورد نیاز برای این ویزا:

پدر و مادر افراد مقیم PR کانادا یا سیتی زن کانادا می توانند برای این نوع ویزا اقدام کنند. این افراد هنگام ورود باید هزینه بیمه و درمان خود را پرداخت کنند. همچنین هیچ فرزند یا وابسته ای جزو پرونده قرار نخواهد گرفت.
این ویزا برای افرادی که جهت دیدار فرزندان خود نیاز به دریافت ویزای توریستی TRV دارند و از مشکلات و زمان آن می خواهند دور باشند مفید است، چون در طی ده سال بدون طی تشریفات می توانند به راحتی به کانادا سفر کنند. افراد کشورهایی که برای ورود به کانادا نیاز به ویزا ندارند نیز می توانند درخواست سوپر ویزا دهند زیرا با داشتن این ویزا می توانند به جای ورود موقت شش ماهه تا دو سال در کانادا حضور داشته باشند.

نحوه پذیرش سوپر ویزا کانادا:

این ویزا بسیار شبیه ویزای توریستی کانادا است. اما مدارکی مانند موارد زیر برای اطمینان از پوشش مالی و سلامت پدر و مادر در هنگام حضور در کانادا الزامی است:
–            دعوتنامه از طرف فرزند با مشخصات کامل
–            مدارکی که نشاندهنده حداقل درآمد فرزند مقیم کانادا است
–            مدارک ارتباط فامیلی بین فرزند و پدر و مادر
–            مدارک بیمه پزشکی به مدت یک سال با یک شرکت بیمه گر کانادایی

آفیسر مربوطه براساس فاکتورهای مهمی مانند: هدف سفر به کانادا، دلایل محکم والدین برای بازگشت به کشور خود بررسی خواهد شد. بعد از اتمام تمامی مراحل ، پدر و مادر باید برای انجام آزمایش مدیکال سفارت کانادا مراجعه کنند. اطلاعات مربوطه در این مورد به آنها و یا وکیل پرونده ارسال خواهد شد.

۱۳۹۶/۱۱/۲۹ ۵:۵۶:۵۷ ۲۸ دی ۱۳۹۶ |دسته‌بندی: روش‌های مهاجرت, کانادا|

نظر بگذارید