کانادا یا آمریکا؟

>>کانادا یا آمریکا؟

کانادا و آمریکا هر دو از مقاصد محبوب دانشجویان بین المللی هستند. افرادی که برای ادامه تحصیل آمریکای شمالی را در نظر می گیرند بعضی اوقات برای انتخاب بین آمریکا یا کانادا دچار تردید می شوند. در این مقاله پنج دلیل برای انتخاب کانادا به شما ارائه می دهیم.

 دلایل انتخاب کانادا

زمان پردازش سریع برای ویزاهای تحصیلی، موسسات آموزشی با کیفیت و جامعه ای خوشامدگو و مهاجرپذیر تنها برخی از عواملی هستند که دانشجویان بین المللی را هنگام انتخاب تحصیل در کانادا یا ایالات متحده تحت تأثیر قرار می دهند.

ادامه مطلب را بخوانید تا بدانید چرا کانادا از ایالات متحده به عنوان اولین مقصد برای دانشجویان بین المللی پیشی می گیرد.

به گفته انجمن ثبت نام کالج و دانشگاه های آمریکا، آمار جمع آوری شده از بیش از ۲۵۰ کالج و دانشگاه آمریکایی نشان می دهد که تقاضاهای دانشجویان بین المللی به کالج ها و دانشگاه های آمریکایی در سال گذشته ۳۹ درصد کاهش یافته است.

جالب اینجاست که کانادا شاهد افزایش درخواست های دانشجویان بین المللی است. بزرگترین دانشگاه کانادا، دانشگاه تورنتو، در سال گذشته ۲۰ درصد افزایش در تعداد درخواست های بین المللی را تجربه کرده است، در حالی که دانشگاه ویلفرید لوریر و دانشگاه مک مستر هر دو افزایش بیش از ۳۰ درصدی را گزارش کرده اند.

برای مدت طولانی ایالات متحده مقصد بسیار محبوب تری برای دانشجویان بین المللی بود. پس چه چیزی تغییر کرد؟ چرا دانشجویان در عوض تحصیل در کانادا را انتخاب می کنند؟

 

سیاست سختگیرانه ویزای ایالات متحده

یک دلیل ممکن است سیاست مشکل ساز ویزا در ایالات متحده باشد. وزارت امنیت کشور پیشنهادی را ارائه داده است که دانشجویان بین المللی را ملزم می کند هر سال که در ایالات متحده در مدرسه یا دیگر موسسات آموزشی مشغول به تحصیل هستند برای ویزای خود درخواست دهند. در مقابل، دولت کانادا دانشجویان خود را تشویق می کند که هر چه بیشتر در این کشور بمانند.

علاوه بر این، دولت ترامپ اعلام کرد که قصد دارد محدودیت های بیشتری را برای دانشجویان بین المللی که می خواهند پس از فارغ التحصیلی در ایالات متحده بمانند اعمال کند. سیستم درخواست ویزای ایالات متحده نیز یک پروسه طولانی و پیچیده است که نیاز به بررسی دقیق، پاسخ به سوالات بسیار و انتظار زیاد دارد. مراحل ویزای کانادا ساده تر و کوتاه تر است و کار دانشجویان بین المللی را برای گرفتن ویزای تحصیلی آسان تر می کند. روند ویزای تحصیلی در کانادا حتی در کمتر از سه هفته قابل پردازش است.

 

هزینه بالا

دلیل دیگر می تواند میزان هزینه ها باشد. نه تنها هزینه تحصیل در ایالات متحده گرانتر از هزینه تحصیل در کانادا است، بلکه دریافت کمک مالی به عنوان یک دانشجوی بین المللی در ایالات متحده بسیار دشوارتر است. دانشگاه های کانادا به احتمال زیاد به دانشجویان بین المللی کمک مالی یا بورس تحصیلی می دهند، اتفاقی که در ایالات متحده بسیار نادر است.

هزینه های تحصیل تنها یک طرف داستان است. هزینه های زندگی نیز در کانادا بسیار پایین تر از آمریکا است. دانشجویان بین المللی ممکن است تحصیل در کانادا را انتخاب کنند زیرا مقرون به صرفه تر است.

 

سیاست مهاجرپذیر کانادا

در تضاد کامل با آنچه برخی به عنوان سیاست خصمانه ایالات متحده در قبال خارجی ها از آن نام می برند، کانادا قصد دارد دانشجویان بین المللی را در کشور خود بپذیرد و به آنها خوشامد بگوید.

تا سال ۲۰۲۲، دولت کانادا قصد دارد ۴۵۰،۰۰۰ دانشجوی بین المللی را به کانادا بیاورد. در حال حاضر ۳۵۳۰۰۰ دانشجوی بین المللی در این کشور تحصیل می کنند. اگرچه دانشجویان بین المللی در حال حاضر تنها ۱ درصد از جمعیت کانادا را تشکیل می دهند، تعداد دانشجویان بین المللی ورودی به کانادا از سال ۲۰۰۸ تاکنون ۹۲ درصد افزایش یافته است.

در حالی که در ایالات متحده تعداد دانشجویان بین المللی با کمترین سرعت از سال ۲۰۰۹ رشد کرده است. این ارقام نشان می دهد که دانشجویان بین المللی به طور فزاینده ای کانادا را به جای ایالات متحده انتخاب می کنند. این می تواند به دلیل سیاست های دولت کانادا برای جذب دانش آموزان بین المللی باشد.

 

فرصت های شغلی در کانادا

طبق گفته اداره آموزش بین المللی کانادا، بیش از نیمی از جمعیت دانشجویان بین المللی در کانادا به دنبال گرفتن اقامت دائم هستند.

دانشجویان بین المللی می توانند تا سه سال پس از فارغ التحصیلی با مجوز کار پس از فارغ التحصیلی (PGWP) در کانادا کار کنند، که به آنها کمک می کند کار پیدا کنند و دروازه ای برای اقامت دائم و در نهایت تابعیت را فراهم می کند. در ایالات متحده اوضاع از این قرار نیست و پس از فارغ التحصیلی کار کردن در آن کشور مجاز نمیباشد مگر اینکه از شما حمایت مالی شده باشد. تصور عمومی در بین دانشجویان بین المللی این است که از خارجی ها در ایالات متحده استقبال نمی کنند و این بدون شک بر شانس اشتغال آنها در بازار محلی تأثیر می گذارد.

 

خدمات بهداشت و درمان

وقتی به بزرگترین تفاوت ها بین کانادا و ایالات متحده فکر می کنید ممکن است مساله ارائه خدمات بهداشتی جهانی کانادا به ذهن شما خطور کند.

از آنجا که مراقبت های بهداشتی کانادا توسط استان های جداگانه مدیریت می شود، در پوشش ارائه شده تفاوت هایی وجود دارد. همه استان ها دانشجویان مقیم مانند دانشجویان بین المللی را تحت پوشش قرار نمی دهند. دانش آموزان و دانشجویان در استانهایی که خدمات درمانی شامل دانشجویان بین المللی نمی شوند، معمولاً می توانند از طرح بیمه مدرسه و دانشگاه خود استفاده کنند یا از یکی از بسیاری از ارائه دهندگان بیمه خصوصی با قیمت مناسب خدمات بیمه را درخواست کنند.

در ایالات متحده دانشجویان بین المللی ملزم به اخذ بیمه درمانی توسط بسیاری از موسسات هستند که اغلب مجبور به پرداخت حق بیمه بالا برای مراقبت های بهداشتی خصوصی می شوند.

اگر می خواهید به عنوان دانشجوی بین المللی در کانادا تحصیل کنید با ما تماس بگیرید. همچنین می توانید با دنبال کردن صفحه اینستاگرام ما از آخرین اخبار مهاجرت مطلع شوید. فرم ارزیابی را پر کنید تا ما با شما تماس بگیریم.

 

۱۳۹۹/۷/۲ ۱۶:۳۷:۴۴ ۲ مهر ۱۳۹۹ |دسته‌بندی: کانادا|برچسب‌ها: , , |

نظر بگذارید