شرایط لازم برای گرفتن اسپانسر ایالتی برای مهاجرت نیروی متخصص به استرالیا

اخذ اسپانسر ایالتی یکی از بهترین راه‌ها برای افزایش شانس متقاضیان مهاجرت نیروی متخصص به استرالیا می‌باشد. نکات مثبتی که اسپانسر ایالتی دارند شامل :

۵ امتیاز: امتیاز در صورت درخواست ویزای زیرشاخه ۱۹۰ و ۱۰ امتیاز در صورت درخواست ویزای زیرشاخه ۴۸۹

لیست مشاغل: به‌جای لیست مشاغل فدرال (SOL) که شامل ۱۹۰ شغل می‌باشد، متقاضی می‌تواند شغل خود را از بین ۶۵۰ شغل از لیست تجمعی(CSOL)  مشاغل برای گرفتن اسپانسر ایالتی انتخاب نماید.

ارجحیت دریافت دعوت‌نامه : با گرفتن اسپانسر ایالتی ، پرونده شما در اولویت برای دریافت دعوت‌نامه برای دریافت  ویزا قرار می‌گیرد.

عدم وجود حدنصاب  ظرفیت رشته شغلی :  برخلاف ویزای زیرشاخه ۱۸۹ که برای هر رشته شغلی دارای ظرفیت می‌باشد ، ویزاهای دارای اسپانسر ایالتی دارای حدنصاب و ظرفیت نمی‌باشند.این بدان معنی است که حتی اگر ظرفیت شغل شما به حدنصاب رسیده باشد شما می‌توانید دعوت‌نامه دریافت کنید.

۲ راه برای گرفتن ویزا از طریق اسپانسر ایالتی وجود دارد:

ویزای نیروی متخصص زیرشاخه ۱۹۰ : این ویزا به شما امکان اقامت دائم در ایالت مورد نظر را می‌دهد.
ویزای موقتی نیروی متخصص زیرشاخه ۴۸۹ : این ویزا به شما این امکان را می‌دهد که ۲ سال در منطق حومه‌ای زندگی کرده و با کار کردن ۱ سال به صورت تمام وقت در ۴ سال، دارای شرایط اقدام برای اقامت دائم شوید.
تعداد اسپانسرهای ایالتی در سال ۲۰۱۵

در جدول زیر تعداد اسپانسرهای ایالتی از ماه جولای ۲۰۱۵ تا ماه نوامبر ۲۰۱۵  آمده اند:

زیرشاخه ویزا

SA

NSW

VIC

QLD

ACT

NT

WA

TAS

جمع کل

۱۹۰

۱۳۰۹

۶۲۵

۸۳۰

۱۷۸

۱۶۶

۵۴

۱۳۹

۷۲

۳۳۷۳

۴۸۹

۲۷۶

۵۷۴

۲

۹۳

۰

۹۱

۷

۲۱

۱۰۶۴

جمع کل

۱۵۸۵

۱۱۹۹

۸۳۲

۲۷۱

۱۶۶

۱۴۵

۱۴۶

۹۳

۴۴۳۷

ایالت استرالیای جنوبی (SA) بیشترین صادرکننده اسپانسرهای ایالتی بوده است و بعد از آن ایالتهای نیو ساس ولز (NSW) و ویکتوریا (VIC) بیشترین افراد را اسپانسر کرده اند.

گرفتن اسپانسر از هر ایالتی دارای شرایط خاص خود می باشد. در زیر شرایط لازم برای گرفتن اسپانسر ایالتی برای نیروی متخصص استرالیا برای بعضی ایالت ها آمده است.

NEW South Wales

ایالت NEW South Wales برای زیر شاخه ۱۹۰ فقط به صورت دعوت‌نامه‌ای عمل می کند بدین صورت که فرد ابتدا از طریق سیستم آنلاین ( EOI) ابراز علاقه مندی برای سکونت و کار در این ایالت را ابراز می کند. سپس ایالت به صورت دوره ای برای بهترین متقاضیان دعوت نامه صادر می کند. در حال حاضر ایالت New South Wales  فقط برای کسانی که امتیاز ۷۰ به بالا دارند دعوت‌نامه صادر می کند و افرادی که دارای توانایی زبان بالا و سابقه کار بیشتر می باشند در اولویت هستند.

ایالت NEW South Wales در زمینه صدور اسپانسر ویزا ۴۸۹  نیز بسیار فعال می باشد. ناحیه های مختلف این ایالت دارای لیست مشاغل مور نیاز خود می باشند .متقاضیان مستقیماً می توانند برای گرفتن اسپانسر از طریق اداره توسعه اقتصادی منطقه مورد نظر خود اقدام نمایند.

Victoria

ایالت ویکتوریا دارای ۲ لیست مشاغل مورد نیاز می باشد:

تازه فارغ‌التحصیلان : این لیست شامل ۳۲ شغل برای متقاضیانی که تحصیلات آنها در ۲ سال گذشته در استرالیا به اتمام رسیده است.

غیر فارغ‌التحصیلان : این لیست شامل ۸۴ شغل برای متقاضیانی که دارای ۲ تا ۵ سال سابقه کاری می باشند طراحی گردیده است.

اگر شما ساکن استرالیا ولی در ایالتی به غیر از ویکتوریا می باشید نیازمند پیشنهاد شغلی از کارفرما در این ایالت می باشید.

کسانی که در ۵ سال گذشته در مقطع دکترا فارغ‌التحصیل شده اند در اولویت می باشند. اگر تحصیلات شما در ویکتوریا بوده می توانید از طریق لیست مشاغل تجمعی اقدام نمایید.در غیر این صورت باید از طریق لیست زیر شاخه ۱۹۰ ویکتوریا اقدام نمایید.

بیشتر مشاغل نیازمند مدرک زبان آیلتس با نمره ۷ به بالا می باشند. البته برای کسانی که در ۶ ماه گذشته در ویکتوریا مشغول به کار بوده اند استثنا در نظر گرفته می شود.

South Australia

ایالت South Australia دارای دو لیست مشاغل می باشد .لیست اول ، لیست اصلی ایالت می باشد و لیست دوم شامل مشاغل تکمیلی می باشد.در داخل لیست اصلی وقتی ظرفیت به حد نصاب برسد ، این مشاغل دارای شرایط خاص می شوند که همانند لیست تکمیلی با آنها رفتار می شود.

متقاضیان معمولاً باید ۱ سال سابقه کاری در ۳ سال گذشته در رشته های لیست مشاغل باشند تا واجد شرایط گردند. کسانی که فارغ‌التحصیل در مقطع دکترا از ایالت باشند و یا در ۶ ماه گذشته مشغول به کار در ایالت باشند نیاز به سابقه کاری ندارند.

اگر سابقه کاری شما در لیست مشاغل تکمیلی باشد شما تنها زمانی شرایط گرفتن اسپانسر ایالتی را دارید که :

فارغ‌التحصیل از موسسه های در ایالت South Australia باشید
حداقل ۱ سال سابقه کاری در ایالت South Australia داشته باشید.
دارای فامیل درجه ۱ در ایالت South Australia باشید.

Queensland

ایالت Queensland  نیز تنها بر اساس ارسال دعوت‌نامه عمل می کند.این ایالت دارای ۳ لیست مشاغل می باشد.

فارغ‌التحصیلان ایالت Queensland که شامل ۴۲ شغل می باشد
شاغلین در ایالت Queensland که شامل ۲۳۵ شغل می باشد
کسانی که در ایالت مشغول به کار نیستند که شامل ۹۱ شغل می باشد
متقاضیانی که در مقطع دکترا از ایالت فارغ‌التحصیل شده اند ،می‌توانند از طریق لیست مشاغل تجمعی CSOL اقدام نمایند.اگر شما در استرالیا ولی در ایالتی به جز Queensland زندگی می کنید نیازمند پیشنهاد شغلی از کارفرما از این ایالت می باشید.

Australian Capital Territory

برای گرفتن اسپانسر از این ایالت اگر خارج از استرالیا زندگی می کنید باید ثابت کنید که تحقیقات کامل در زمینه شغلی خود در این ایالت انجام داده اید.اگر در استرالیا زندگی می کنید باید حداقل ۳ ماه در این ایالت زندگی کرده باشید یا ۶ ماه اگر در این ایالت دانشجو بوده اید یا ویزای موقتی داشته اید.

ایالت Australian Capital Territory در نظر دارد لیست مشاغل خود را در ماه فوریه ۲۰۱۶ مورد بازبینی قرار دهد.

Northern Territory

برای گرفتن اسپانسر از این ایالت متقاضی باید دارای یکی از شرایط زیر باشد

فارغ‌التحصیل از دانشگاه Charles Darwin University در ۲ سال گذشته
۳ ماه سابقه کاری در ایالت Northern Territory
بعضی مشاغل نیازمند پیشنهاد شغلی می باشند.

۱۳۹۶/۱۲/۳ ۹:۲۰:۲۸ ۲۵ دی ۱۳۹۶ |دسته‌بندی: استرالیا, روش‌های مهاجرت|

نظر بگذارید