هزینه زندگی دانشجویی (مجردی) در استرالیا سالانه ۱۸۰۰۰$ (دلار استرالیا) می باشد. این مبلغ جدای از شهریه دانشگاه است و مسلما این هزینه بسته به شیوه زندگی شما متفاوت خواهد بود. دانشجویان متاهل باید سالانه ۷۰۰۰$ به ازای همسر و ۴۰۰۰$ به ازای هر یک از فرزندان خود به این مبلغ اضافه کنند. در استرالیا در ازای پولی که می پردازید، بیشترین بهره را می برید.
ارزش پول در استرالیا به مراتب بالاتر از خیلی دیگر از نقاط جهان است و مردم استرالیا از یکی از بالاترین استانداردهای جهانی زندگی برخوردار هستند.
یک دانشجوی خارجی سطح متوسط حدود ۳۶۰$ در هفته می پردازد. این مبلغ شامل موارد زیر است
خوابگاه
غذا
پوشاک
تفریحات
حمل و نقل
تلفن
به خاطر داشته باشید که این مبلغ بسته به محل زندگی، شیوه زندگی و حتی رشته تحصیلی شما متفاوت خواهد بود. بهتر است بدانید یکی از بهترین راه های کسب اطلاعات در مورد هزینه های زندگی ، صحبت کردن با مشاوران دانشگاه مورد نظر است.

شهریه دانشگاه ها، مدارس و دیگر مراکز آموزشی
به عنوان یک دانشجوی خارجی، شهریه دانشگاه خود را باید پیش از شروع هر ترم بپردازید. آگاه باشید که برخی موسسات آموزشی علاوه بر شهریه دانشگاه هزینه های دیگری نیز دارند، مانند: کتابخانه، آزمایشگاه، امکانات ورزشی و گردشگری. برخی هزینه ها نیز مانند تجهیزات معماری یا عکاسی، خاص رشته انتخابی شما هستند و برخی هزینه ها نیز مانند خرید کتاب و نوشت افزار عمومی می باشند. بیشترین اطلاعات را در این زمینه می توانید از موسسه آموزشی خود دریافت کنید.
هزینه های تحصیلی
مدارس دولتی بین ۵۰۰۰ تا ۱۸۰۰۰ دلار در سال
مدارس خصوصی بین ۱۷۰۰۰ تا ۶۰۰۰۰ دلار در سال
پیش دانشگاهی (طول دوره یک تا دو سال) ۱۴۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰ دلار در سال
دانشگاه (غیر پزشكی) شامل کارشناسی (طول دوره از ۳ تا ۵ سال)، كارشناسی ارشد (طول دوره از ۱ تا ۳ سال) و دکتری (طول دوره از ۳ تا ۵ سال ) و غیره بین ۱۴۰۰۰ تا ۳۵۰۰۰ دلار در سال
دانشگاه (پزشكی) شامل دوره عمومی و دندانپزشکی (طول دوره از ۴ تا ۷ سال) بین ۳۵۰۰۰ تا ۶۰۰۰۰ دلار در سال
دوره های زبان از ۳۰۰ دلار در هفته
تقریبا تمامی دانشگاه های استرالیا از خوابگاه های مناسب برخوردار هستند

به خاطر داشته باشید که دانشجویان می توانند تا ۲۰ ساعت در هفته و به صورت نامحدود در تعطیلات، کار دانشجویی داشته باشند.

۱۳۹۶/۱۱/۴ ۱۳:۵۳:۱۷ ۳۰ دی ۱۳۹۶ |دسته‌بندی: استرالیا, اطلاعات عمومی|

نظر بگذارید