کارآفرینی در استرالیا

کارافرینی در استرالیا

ویزای کارآفرینی استرالیا از جمله برنامه های سرمایه گذاری این کشور می باشد. این ویزا ویزایی ۴ ساله و موقت است که در صورت انجام تمامی تعهدات به ویزای دائم منجر خواهد شد. برای اقدام جهت دریافت این ویزا متقاضی باید ابتدا از طریق یکی از استانهای استرالیا اقدام نماید و سپس تائیدیه استرالیا را دریافت نماید. این ویزا مناسب افرادیست که تمایل به ایجاد تجارت و سرمایه گذاری در استرالیا را دارند. این نوع ویزا به شما اجازه می دهد تا همسر و فرزندان خود را نیز در پرونده وارد کنید. گرچه این ویزا ۴ ساله است اما در صورت عدم توانایی در اجرای تعهدات و نیاز برای داشتن وقت بیشتر برای ۲ سال دیگر نیز قابل تمدید است.

چرا سرمایه گذاری در استرالیا ؟

بر اساس اطلاعات منتشره توسط مراکز آماری معتبر اقتصاد قوی و متنوع استرالیا یکی از ۵ اقتصاد رو به رشد و منعطف دنیا می باشد. رشد اقتصاد استرالیا با داشتن ارتباط تنگاتنگ با اروپا و امریکا، تضمین شده است. همچنین استرالیا جزو سومین اقتصاد بزرگ دنیا در زمینه صادرات انرژی می باشد. بیشتر اقتصاد استرالیا وابسته به خدمات است و مابقی وابسته به منابع طبیعی و غیره می باشد. از سال ۱۹۹۱ تا ۲۰۱۲ (۲۲ سال) استرالیا دارای رشد اقتصاد بی وقفه و غیر قابل مقایسه با سایر کشورهای توسعه یافته داشته است.

شرایط سرمایه گذاری

از لحاظ قوانین و مقررات، کشور استرالیا یکی از بهترین مقاصد سرمایه گذاری می باشد. پس از رکود اقتصادی اخیر مقاصد سرمایه گذاران تغییر یافته است و آنها به دنبال سرمایه گذاری با ریسک کمتر و سود دهی طولانی مدت در یک اقتصاد پایدار هستند. وجود بیش از ۱۸ هزار شرکت خارجی در استرالیا اثبات کننده این ادعا می باشد. از لحاظ قوانین و مقررات استرالیا بهترین کشور با بالاترین رتبه قرار گرفته است. براساس آمار منتشر شده توسط بانک جهانی ۲۰۱۳، استرالیا دومین کشور از لحاظ آسانی در راه اندازی یک تجارت اعلام شده است.

استرالیا ششمین کشور بزرگ دنیاست که شامل قاره اقیانوسیه، جزیره تاسمانی و تعدادی جزیره کوچک دیگر می باشد. پایتخت این کشور کانبرا می باشد و بر اساس آمار منتشره در سال ۲۰۱۱، ۲۲.۳۲ میلیون نفر جمعیت دارد. این کشور با هیچ کشور دیگری هم مرز نیست و دور تا دور آن را آبهای اقیانوس آرام، هند و منجمد جنوبی فراگرفته. دو شهر مهم این کشور نیز سیدنی و ملبورن می باشد.

اقتصاد

پول رسمی این کشور دلار استرالیا می باشد. استرالیا کشور ثروتمندیست با درآمد سرانه ۶۶,۹۸۴ دلاری که پنجمین درآمد سرانه را در دنیا دارد. همچنین نرخ فقر در این کشور بسیار پایین است و از لحاظ اقتصادی دوازدهمین کشور قدرتمند اقتصادی دنیا می باشد. در سال ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ شهر ملبورن نخستین جایگاه از لحاظ بهترین شهر برای زندگی در مجله اکونومیست را به خود اختصاص داد. در اقتصاد استرالیا صادرات بسیار اهمیت دارد و از این رو استرالیا به چهارمین صادر کننده بزرگ دنیا تبدیل شده است و مهمترین محصولات صادراتی آن گندم، پشم و انرژی (گاز مایع و زغال سنگ) می باشد.

کیفیت زندگی

استرالیا چهارمین کشور از لحاظ بالاترین امید به زندگی (۸۲ سال) پس از ایسلند، ژاپن و هنگ کنگ می باشد. درآمد خالص سالیانه حدود ۳۰۰۰۰ دلار در سال می باشد. همچنین ۷۳% از مردم مابین سنین ۱۵ تا ۶۴ سال شاغل هستند. مجموع این عوامل و موارد بسیار دیگر باعث شده تا استرالیا به یکی از بهترین کشورها برای زندگی تبدیل شود.

برای دریافت این نوع ویزا فرد متقاضی باید شرایط زیر را دارا باشد:
• دریافت تائیدیه از یکی از استانهای استرالیا
• سن متقاضی باید کمتر از ۵۵ سال باشد.
• حداقل ۶۵ امتیاز در سیستم امتیاز بندی دریافت کند.
• تجارت فرد متقاضی حداقل ۱.۲۵۰.۰۰۰.۰۰۰ فروش و گردش مالی (در حداقل ۱ و حداکثر ۲ تجارت) در سال داشته باشد.
• داشتن حداقل ۳۰ درصد سهام در یک یا دو تجارت
• داشتن حداقل ۲ سال سابقه مدیریتی در تجارت اعلام شده
• داشتن حداقل ۲ میلیارد تومان سرمایه شامل ملک، تجارت و حساب های بلند مدت بانکی (این میزان سرمایه می تواند به نام همسر متقاضی نیز باشد.)

الزامات:

درصورت دریافت این ویزا فرد متقاضی متعهد می شود تا در استان مربوطه تا دریافت ویزای دائم زندگی و کار نماید. همچنین فرد متقاضی باید تجارت خود را در استان مذکور راه بیاندازد و در مدیریت آن حضور مستمر داشته باشد. حداقل مبلغی که فرد متقاضی باید همراه خود به استرالیا برده و در آنجا سرمایه گذاری نماید ۱ میلیارد تومان می باشد.
لازم به ذکر است که درصورتیکه فرد متقاضی و همراهان بالای ۱۸ سال وی نتوانند هنگام درخواست ویزا مدرک زبان IELTS که هر مهارت آن حداقل ۴.۵ باشد ارائه نماید باید مبلغی را بعنوان هزینه زبان انگلیسی (هنگام صدور ویزا) بپردازد.

هزینه های مربوطه:

موارد مبلغ
هزینه قانونی فرد متقاضی ۴۰۶۵ $
هزینه قانونی هر یک از وابستگان پرونده بالای ۱۸ سال ۲۰۳۵ $
هزینه قانونی هر یک از وابستگان پرونده زیر ۱۸ سال ۱۰۱۵ $
هزینه زبان فرد متقاضی ۸۵۲۰ $
هزینه زبان هر یک از افراد داخل پرونده و بالای ۱۸ سال ۴۲۵۰ $

 

مرحله اول: جمع آوری مدارک مدیریتی و کاری
مرحله دوم: اقدام برای یکی از استانهای استرالیا
مرحله سوم: دریافت تاییدیه استانی و جمع آوری بقیه مدارک و فرمها و اقدام برای اداره مهاجرت استرالیا
مرحله چهارم: دریافت فایل نامبر
مرحله پنجم: دریافت مدیکال و انجام آن
مرحله ششم: دریافت ویزا

• مدارک هویتی شامل:
۱. ترجمه شناسنامه
۲. کپی برابر با اصل پاسپورتها
۳. ترجمه سند ازدواج
۴. ترجمه کارت پایان خدمت/معافیت
۵. عکس

• مدارک کاری:
۱. اساسنامه و ثبت شرکت/ پروانه کسب
۲. روزنامه رسمی و تغییرات شرکت
۳. صورتهای مالی ۲ سال گذشته
۴. گواهی بانکی در صورت داشتن حساب بانکی بلند مدت
۵. چارت سازمانی
۶. عکس از محل شرکت
۷. مالیات های پرداخت شده
۸. لیست بیمه

۱۳۹۶/۱۲/۳ ۹:۴۱:۲۲ ۲۷ دی ۱۳۹۶ |دسته‌بندی: استرالیا, روش‌های مهاجرت|

نظر بگذارید